Nowy numer 41/2019 Archiwum

Z Pananmy dla dostojnego solenizanta

Młodzi z diecezji radomskiej, którzy uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży, ślą imieninowe życzenia bp. Henrykowi.

Napis: "Radom" na plaży nad Atlantykiem, wykonany przez naszych pielgrzymów, był tylko wstępem do życzeń. Wcześniej z 300 młodymi z wielu krajów sprzątali plażę. To był dzień ekologiczny podczas ŚDM. Pracy było sporo. - Widzimy, że Polacy nie mają się czego wstydzić, jeśli chodzi o porządek. Przywieziono nas jednak na plażę z nie byle jakiego powodu, ale dlatego, że ci ludzie żyją z wody, z oceanu. Rozumiemy, że to jest jakieś dziedzictwo kulturowe, narodowe i chcą nam pokazać to, co jest dla nich najpiękniejsze - wyjaśnia ks. Mariusz Wilk, opiekun radomskich uczestników na ŚDM w Panamie.

A gdy już było posprzątane i pojawił się napis, przyszedł czas na imieninowe życzenia dla bp. Henryka Tomasika:

"Księże biskupie Henryku, z okazji imienin proszę przyjąć serdeczne życzenia: tyle słońca, ile tu jest w Panamie, tyle łask Bożych, ile piachu na tej plaży, życzymy wszyscy, którzy uczestniczymy w Światowych Dniach Młodzieży" - składa je w imieniu wszystkich bp Piotr Turzyński. A potem rozlega się: "Sto lat!".

Młodzież z naszej diecezji uczestniczy dziś w Mszy św. w Chitré. Jest tam około 5 tys. młodych. Są też biskupi z kilku krajów, m.in. z Japonii i Francji, a także abp Marek Jędraszewski z Krakowa. Jest również biskup z Włoch, który w 2016 roku był z młodzieżą w Polsce i mieszkał w Radomiu na Michałowie. Rozmawiają z nimi bp Turzyński i ks. Wilk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL