Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wielki Test Wiedzy o Radomiu

Konkurs od kilku lat wpisuje się w program Kazików, święta ku czci św. Kazimierza, patrona miasta i diecezji.

Ruszyły zgłoszenia do VI Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu. Ich przyjmowanie pod adresem resursa@resursa.radom.pl potrwa do poniedziałku 11 lutego. Na każdym powinny się znaleźć personalia 3 osób tworzących drużynę, nazwa drużyny i telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu. Do konkursu przystąpi 10 drużyn, a które to będą, o tym zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas testu drużyny zebrane w Resursie Obywatelskiej odpowiadają na pytania dotyczące szerokiego spektrum funkcjonowania Radomia, jego historii i dnia współczesnego. Test składa się z 4 rund, w każdej po 15 pytań.

- Zwycięska drużyna ma honor przekazać na rzecz wybranej przez nas polskiej szkoły na Litwie dar. O tym, co jest najbardziej potrzebne szkołom, informują nas one same. Dotychczas do placówek w Zujunach, Pakienie i Wilnie przekazaliśmy sprzęt komputerowy, zaś do Miednik Królewskich - żaluzje okienne. W tym roku pragniemy wspomóc Polskie Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Pobrzeziu w rejonie wileńskim. Fundatorem nagrody jest Galeria Słoneczna. Wspieramy szkoły, bo to wokół nich najczęściej koncentruje się życie Polonii na Litwie. Utrzymywanie łączności z Polakami, w szczególności zza wschodniej granicy, to dla „Resursy Obywatelskiej” realizowanie jednego z celów statutowych. Ale to także odruch serca i patriotyczny obowiązek. Wierzymy, że radomianie myślą podobnie i razem z nami przystąpią do VI Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu - zabawy, która oprócz walorów poznawczych ma także wymiar charytatywny. Tegoroczna edycja testu odbędzie się w niedzielę 3 marca o godz. 15 w sali widowiskowej „Resursy” - informują organizatorzy.

Na ewentualne pytania odpowiadają pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego „Resursy”: Marcin Kępa i Paweł Puton: marcin.kepa@resursa.radom.pl i pawel.puton@resursa.radom.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama