Nowy numer 41/2019 Archiwum

Obchody Światowego Dnia Chorego

W kościołach, a przede wszystkim w szpitalach duszpasterze będą modlili się z chorymi i ich opiekunami.

Tegorocznym obchodom Światowego Dnia Chorego przyświeca hasło zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Mateusza: "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie". To święto 27 lat temu ustanowił św. Jan Paweł II. Każdego roku centralne obchody odbywają się w innym miejscu świata. W tym roku będzie to Kalkuta.

W orędziu na 27. Światowy dzień Chorego papież Franciszek napisał m.in.: „Kościół - Matka wszystkich swoich dzieci, zwłaszcza słabych - pamięta, że gesty wielkodusznego daru, jak te miłosiernego Samarytanina, są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji. Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest ważny”.

Obchody odbędą się w wielu parafiach, a tutaj np. w starachowickiej parafii pw. Wszystkich Świętych. Duszpasterze zapraszają chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych 11 lutego o 9.00.

Specjalne Msze św. sprawowane będą w szpitalach, a celebracje rozpoczną się już w niedzielę 10 lutego.

Tak będzie w Szpitalu Psychiatrycznym w radomskich Krychnowicach. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych sprawowana będzie o 16.30. Homilię wygłosi ks. Jacek Kucharski, moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej.

W szpitalu w Końskich Msza św. sprawowana będzie 11 lutego o 14.00. Tam także będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

Natomiast w pozostałych szpitalach Radomia porządek obchodów Światowego Dnia Chorego 11 lutego wygląda następująco:

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym (ul. Lekarska) Mszy św. będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik, który odwiedzi pacjentów oddziału kardiologicznego i części ortopedii. Księża tego dnia również udzielać będą sakramentu namaszczenia chorych.

Ordynariusz będzie także przewodniczył Mszy św. o 12.00 w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym (os. Józefów). Będzie także spotkanie z chorymi.

W szpitalu przy ul. Giserskiej Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych sprawowana będzie o 16.00.

Natomiast w Radomskim Centrum Onkologii obchody odbędą się 12 lutego, we wtorek. O 10.00 zaplanowany jest występ młodzieży, a o 11.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. Adama Orczyka, kapelana centrum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL