Nowy numer 22/2023 Archiwum

Bp Henryk Tomasik z wizytą w Rzymie

Ordynariusz radomski przewodniczył Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra. Był także w szpitalu dziecięcym Bambino Gesù.

W bazylice watykańskiej ordynariusz radomski spotkał się przypadkiem z tatą 3-letniej Marysi ze Świdnika, chorej na złośliwy nowotwór mózgu. Potem w szpitalu dziecięcym Bambino Gesù bp Tomasik odwiedził chorą dziewczynkę. Towarzyszył mu ks. Grzegorz Suchodolski, wieloletni szef Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

Jak informuje ks. Albert Warso, kapłan z diecezji radomskiej, pracownik watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary - Bp Henryk Tomasik w liturgiczne święto Patronów Europy, świętych Cyryla i Metodego przewodniczył Mszy świętej na grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra i wygłosił homilię. Eucharystię koncelebrowali kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, abp Juliusz Janusz, emerytowany nuncjusz apostolski, bp Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, i około 80 księży.

W homilii pasterz Kościoła radomskiego nawiązał do tego, że św. Cyryl Metody, szukali w dziele głoszenia Ewangelii Słowianom dobrego i zrozumiałego języka.

- Z tego miejsca modlimy się za naszą ojczyznę, aby nie wyeliminowała Chrystusa z życia społecznego, politycznego, kultury i przede wszystkim z serc Polaków. Modlimy się o dar wiary dla nas, abyśmy odważnie ją wyznawali i pomagali braciom. Święci Patronowie Europy są wzorem tego, by szukać dobrego języka w przekazie Ewangelii, by szukać dobrego języka, który wyrażą kulturę i szacunek dla drugiego człowieka. Potrzebne nam jest dobre słowo, przeniknięte Ewangelią - mówił w homilii bp Tomasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast