Nowy numer 42/2020 Archiwum

Ponad 3,6 mln zł dla Szydłowca

Podpisana umowa na dofinansowanie z pieniędzy samorządu województwa mazowieckiego wesprze rewitalizację Starego Miasta.

Zagospodarowany zostanie także teren nad zalewem i rzeką Korzeniówką. Projekt obejmuje również remont budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz modernizację i adaptację na cele widowiskowo-świetlicowe dawnego Kina Górnik przy ul. Strażackiej. Całkowita wartość projektu to 6,6 mln zł, z czego ponad 3,6 mln zł to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Inwestycje będą przebiegały w trzech etapach i mają zakończyć się do końca 2019 roku.

- To jest uzupełnienie tego, co już powstało. Trzeba sięgać po nowe wyzwania. Dlatego też ten projekt rewitalizacyjny, obejmujący budowę urządzeń sportowo-rekreacyjnych. To w pierwszym etapie. W drugim etapie deptak pieszo-rowerowy, łączący rekreacyjną część miasta z zabytkową. Trzeci etap to modernizacja kina Górnik - mówi Artur Ludew, burmistrz Szydłowca.

- Szydłowiec ma olbrzymią możliwość ściągnięcia turystów. Na tym też opiera swoją strategię. Dlatego też tak ważne są środki rewitalizacyjne, tym bardziej że już zamek i rynek Szydłowca wyglądają naprawdę pięknie - dodaje Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

- Dzięki realizacji inwestycji w Szydłowcu powstanie nowa przestrzeń kulturalna, społeczna i gospodarcza. Powstaną nowe miejsca integracji lokalnej społeczności. A dzięki udostępnieniu przestrzeni do zakładania działalności gospodarczej zwiększy się również zatrudnienie - wyjaśnia Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama