Nowy numer 44/2020 Archiwum

To był dobry czas

Młodzi mogli się zintegrować i lepiej poznać swoich duszpasterzy.

Po kilkuletniej przerwie Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu zorganizowało zimowiska. Na pomysł, by je reaktywować, wpadli ks. Mariusz Wilk i ks. Arkadiusz Bernat, duszpasterze akademiccy. Młodzi i duszpasterze na obóz narciarski udali się do Wierchomli Wielkiej, położonej w malowniczym Beskidzie Sądeckim. Uczestniczyło w nim 25 osób. Zamieszkały w domu „Karolina”, który jest ośrodkiem formacyjnym Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa” z Tarnowa.

Każdy dzień młodzi zaczynali od jutrzni. Później wspólnie przygotowywali śniadanie. Właściwie cały dzień spędzali na stoku, szusując na nartach. Osoby, które już umiały jeździć, uczyły tych, którzy pierwszy raz założyli narty. Jednego dnia chętni wybrali się z ks. Mariuszem na Jaworzynę Krynicką. Do ośrodka wracali na obiadokolację. Dzień kończyli Mszą św.

– Było bardzo fajnie. Ten wyjazd był też dobrą okazją, by poznać nowe osoby, zżyć się, zaprzyjaźnić. Mieliśmy ognisko, graliśmy w gry planszowe. Więc to była dobra okazja dla młodych ludzi, by nawiązać relacje. Mogliśmy też lepiej poznać księży – mówi Dominika, jedna z uczestniczek. – To był dobry czas dla osób, które są już po sesji egzaminacyjnej. Mogły odpocząć, zrelaksować się, nabrać sił, żeby wejść w nowy semestr na uczelni. Były też z nami osoby pracujące. Dla nich to była odskocznia od rzeczywistości – dodaje Ania.

Ania i Dominika zachęcają młodych, by przychodzili do Duszpasterstwa Akademickiego, które mieści się w Radomiu przy ul. Górniczej 2. Jak mówią, jest to miejsce, gdzie można spotkać ludzi kierujących się w życiu takimi samymi wartościami, dzięki czemu można wzrastać duchowo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama