Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kradzież na terenie budowanej kaplicy

Do przestępstwa doszło w Jedlni-Kolonia koło Radomia, gdzie powstaje Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II.

Złodzieje ukradli sprzęt budowlany oraz świeżo położone przewody elektryczne. Sprawa została zgłoszona policji. Na miejscu pracowali technicy kryminalistyki, wykonano oględziny i trwa ustalanie sprawcy lub sprawców włamania i kradzieży.

- Pan Jezus sam wychodził do grzeszników, aby wzywać ich do nawrócenia. Wierzymy, że Jego obecność w Najświętszym Sakramencie - wkrótce również w naszej kaplicy - skruszy serca tych, którzy dopuścili się kradzieży. Modlimy się za tę osobę czy osoby o nawrócenie i Boże błogosławieństwo na przemianę życia. Z serca przebaczamy - mówi ks. Sławomir Płusa, prezes Fundacji "Eucharystyczny Płomień", która wznosi kaplicę.

Fundacja na swej stronie internetowej pisze o kradzieży, dodając: "Modlimy się za złodzieja i przebaczamy mu".

W kaplicy oraz domu zakonnym, wznoszonym w ramach budowanego obiektu, kończy się właśnie montaż systemu antywłamaniowego, który i tak był planowany w ramach dalszych prac. Na czas budowy - nie tylko na zewnątrz, ale też w środku - zamontowano ukryte kamery, rejestrujące obraz i dźwięk nawet w ciemnościach, a uruchamia je wejście intruza na strzeżony teren. Otwarcie Centrum planowane jest jeszcze w tym roku. Budowa Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II rozpoczęła się w 2017 r. Obiekt powstaje jako dzieło ludzi, którzy na ten cel składają dobrowolne ofiary. Dzieło uzyskało akceptację bp. Henryka Tomasika. Duchowym dyrektorem oraz orędownikiem budowy Centrum jest o. Joseph Vadakkel, znany charyzmatyk i rekolekcjonista.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama