Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kurs dla operatorów audio-wideo dokumentujących kościelne uroczystości

Ruszyły zgłoszenia. Kurs odbędzie się w sobotę 6 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu (ul. Młyńska 23/25). Początek - o 9.00, zakończenie - ok. 14.00.

Obowiązujące przepisy liturgiczne wymagają ukończenia takiego kursu przez osoby (fotografów i operatorów kamer), które pragną dokumentować celebracje liturgiczne.

- Chodzi o przekazanie uczestnikom wiedzy niezbędnej do rejestrowania przebiegu uroczystości liturgicznych. Tematyka kursu obejmuje zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z obecnością fotografów i kamerzystów w kościele podczas liturgii, szczególnie podczas celebracji Mszy św. oraz sprawowania sakramentów (m.in. chrztu świętego, małżeństwa i bierzmowania). Zostaną również poruszone tematy dotyczące rejestrowania uroczystości I Komunii Świętej i liturgii pogrzebowej. Zajęcia będą odbywały się zarówno w sali wykładowej, jak również w kaplicy seminaryjnej, a poprowadzą je eksperci w dziedzinie liturgiki oraz dziennikarze i fotoreporterzy, którzy na co dzień zajmują się dokumentowaniem uroczystości religijnych w diecezji radomskiej. Podczas każdej części szkolenia ważnym elementem są pytania zadawane przez uczestników. Potwierdzeniem uczestnictwa w kursie jest zaświadczenie i identyfikator, które będzie można odebrać kilka dni po szkoleniu. Identyfikator należy okazywać gospodarzowi miejsca (np. księdzu proboszczowi) podczas ustalania zasad fotografowania lub filmowania - mówi ks. Stanisław Piekielnik, administrator portalu diecezji radomskiej, organizator kursu.

Dokumenty potwierdzające ukończenie kursu są ważne bezterminowo i można się nimi posługiwać także poza granicami diecezji radomskiej. W kursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, również spoza diecezji radomskiej.

Zgłoszenie

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go do organizatora kursu do 1 kwietnia jedną z wybranych metod:

- poczta elektroniczna: kurs-foto@diecezja.radom.pl
- poczta tradycyjna: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-610 Radom z dopiskiem: "Kurs dla fotografów"
- osobiście - kopertę ze zgłoszeniem można zostawić w budynku Kurii Diecezji Radomskiej (ul. Malczewskiego 1), w Wydziale Katechetycznym (parter), bądź w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu (furta; ul. Młyńska 23/25).

Do zgłoszenia należy dołączyć zdjęcie formatu legitymacyjnego (wymiary: 35 x 45 mm; rozmiar w pliku graficznego: 413 x 531 pikseli przy 300 dpi), opisane imieniem i nazwiskiem. Prócz podania podstawowych danych osobowych (potrzebnych do wystawienia dokumentów) oraz podpisania zgody na przetwarzanie danych osobowych, należy przedstawić formularz do podpisu księdzu proboszczowi i opieczętowania go pieczęcią parafii zamieszkania uczestnika kursu lub parafii, na terenie której działa firma.

Więcej informacji: ks. Stanisław Piekielnik, tel. 606 374 948.

E: kurs-foto@diecezja.radom.pl

W: www.diecezja.radom.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama