Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rekolekcje wielkopostne kaesemowiczów

Rekolekcje odbyły się ośrodku Ruchu Światło-Życie w Dąbrówce. Tematem były słowa Maryi zapisane w Ewangelii według św. Łukasza: "Oto ja służebnica Pańska".

Rekolekcje poprowadził ks. Artur Chruślak, związany ze wspólnotą neokatechumenatu były duszpasterz akademicki, który obecnie pełni posługę w Mołdawii.

Jedną z płaszczyzn działania KSM-u jest służba, dlatego - w nawiązaniu do tematu rekolekcji - młodzi poznawali, czym jest służba drugiemu człowiekowi. Czynili to m.in. podczas prostych czynności, np. przygotowując obiad czy wychodząc z ośrodka do osób mieszkających w jego pobliżu, aby służyć im pomocą w codziennych obowiązkach, pracach, czy zmaganiach.

- Dzięki temu mogliśmy dostrzec samego Chrystusa w drugim człowieku, Chrystusa cierpiącego, ubiczowanego, niosącego krzyż - mówi Cezary Wanko, zastępca prezesa KSM DR.

W czasie rekolekcji kaesemowiczów odwiedził bp Henryk Tomasik, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię.

- W homilii ksiądz Biskup mówił, jak ważne jest mężne wyznawanie wiary oraz świadectwo w środowiskach, w których znajdujemy się na co dzień. Do swoich parafii wróciliśmy  wzmocnieni duchowo i z większą wiedzą do pełnienia swoich zadań - mówi C. Wanko.


Zachęcamy do zapoznania się z wielkopostnym serwisem specjalnym Gościa Niedzielnego: wielkipost.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL