Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ks. Marek Tatar został ponownie krajowym duszpasterzem powołań

Decyzję o wyborze na tę funkcję kapłana diecezji radomskiej, wykładowcy na UKSW, podjęli biskupi na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. prof. UKSW dr hab. Marek Tatar urodził się w 1963 r. w Radomiu. Pochodzi z parafii Skaryszew. Święcenia kapłańskie przyjął w 1989 roku. Specjalistyczne studia z duchowości odbył na Prymasowskim Instytucie Życia Wewnętrznego w Warszawie. Doktoryzował się w 2002 r.

Jest wykładowcą ma Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Między innymi prowadził zajęcia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu i Instytucie Teologicznym w Radomiu. W 2003 rozpoczął zajęcia w Prymasowskim Instytucie Życia Wewnętrznego we Lwowie. Prowadził zajęcia w Prymasowskim Instytucie Życia Wewnętrznego w Warszawie.

W Radomiu był duszpasterzem akademickim oraz dyrektorem Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Po raz pierwszy krajowym duszpasterzem powołań został wybrany w 2014 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL