Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nagroda dla Radomia za świąteczną iluminację

Miasto okazało się najlepsze na Mazowszu w plebiscycie "Świeć się z Energą". Wygrana trafi do organizacji pozarządowych.

Trzeci raz z rzędu Radom zdobył tytuł „Mistrza Województwa”, zwyciężając w regionalnym etapie głosowania na najpiękniejszą świąteczną iluminację, i zajął ósme miejsce w skali całego kraju. Władze miasta zdecydowały, by wygrana, sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, trafił do radomskich organizacji pozarządowych.

Otrzymały go: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niewidomym i Niedowidzącym "Nadzieja", Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, koło w Radomiu, Polski Związek Głuchych, koło terenowe w Radomiu, Polski Związek Niewidomych, okręg mazowiecki, Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start" i Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym  Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne "Do Celu".

- Po raz trzeci dziękuję wszystkim radomianom, którzy mocno zaangażowali się w akcję. Zwycięstwo w etapie regionalnym udowadnia, że Radom jest postrzegany jako miasto z pięknymi świątecznymi dekoracjami. Kolejny raz mieszkańcy pokazują, że są dumni zarówno ze swojego miasta jak i iluminacji, którą mieli okazję podziwiać na deptaku. Dzięki sukcesowi radomian kolejne stowarzyszenia otrzymają sprzęt AGD i będą mogły jeszcze lepiej realizować swoje misje - mówił podczas konferencji prasowej, w czasie której przekazano nagrodę, Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

- To jest taki niezwykły plebiscyt. To akcja charytatywna. Dzięki temu pomagamy najbardziej potrzebującym - powiedziała Jolanta Sztrąpf, kierownik Wydziału Sprzedaży Południe Energa Obrót SA.

Za otrzymany sprzęt dziękowała Tatiana Kaplińska z  Warsztatów Terapii Zajęciowej "Do Celu": - To jest bardzo duża pomoc. Jesteśmy organizacją, która prowadzi w naszym mieście pierwsze mieszkanie treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nasi uczestnicy odbywają trening mieszkalnictwa i taki sprzęt, jaki akurat dostaliśmy, to jest jakby pisane z góry, żeby to dostać. Bardzo fajnie. Dziękujemy.

Świąteczna iluminacja w Radomiu.   Świąteczna iluminacja w Radomiu.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL