Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ruszają zapisy na wakacyjne oazy

W ośrodkach rekolekcyjnych diecezji radomskiej przygotowanych jest 1200 miejsc. Zapisy ruszają od 19 marca.

Najmłodsi uczestnicy to uczniowie, którzy ukończą IV klasę szkoły podstawowej. Dla nich organizowane są Oazy Dzieci Bożych. Starsi, po VI klasie, wezmą udział w Oazie Nowej Drogi, a potem Oazie Nowego Życia.

Stałe punkty oazowego dnia to: poranna modlitwa, wspólne posiłki, zajęcia, uczenie się śpiewu, różne gry, wyjazdy. Centralnym punktem dnia jest Eucharystia. Są także pogodne wieczory - czas na wspólną zabawę i modlitwy wieczorne na zakończenie dnia.

Nowością w tym roku będzie oaza wędrowna. - To propozycja dla tych, którzy byli w zeszłym roku na 1. stopniu Oazy Nowego Życia. To było ponad 200 osób. 2. stopień opiera się na wyjściu Izraelitów z niewoli z Egiptu. Wychodzimy z grzechu. Będziemy szli przez Góry Świętokrzyskie. Nie będzie to wielki odcinek, ok. 60 km. Nie chodzi o odległość, ale o przeżycie. Będzie też tematyczna oaza w Rzymie "Pokochaj swój Kościół", która potrwa 9 dni - mówi ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

O terminach i miejscach, gdzie odbędą się poszczególne turnusy, należy pytać opiekunów grup oazowych w parafiach. Można także pytać w biurze ruchu, które znajduje się w siedzibie kurii diecezjalnej, ul. Malczewskiego 1 w Radomiu. Bliższe informacje na stronie radomskiej oazy: radom.oaza.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama