Nowy numer 24/2021 Archiwum

W Radomiu o Nowej Piątce PiS

Ruszając w Polskę z informacjami o nowych propozycjach programowych rządu, do Radomia przyjechał Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

Oprócz Radomia rządowy bus przyjechał także do Wolanowa i Jedlińska. - Zaczynamy dużą akcję informacyjną, promocyjną na temat nowej piątki PiS. Mam nadzieję, że w znakomity sposób będziemy w stanie odpowiedzieć na wszelkie pojawiające się wątpliwości czy pytania ze strony mieszkańców całego województwa mazowieckiego - mówi A. Standowicz, któremu towarzyszył Krzysztof Murawski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.

Wicewojewoda zapewniał, że są źródła finansowania programu: - Proszę być spokojnym. Nowa Piątka PiS przyczyni się do poprawy sytuacji finansowej wielu rodzin. Pojawiają się też głosy, że ktoś o czymś nie wiedział, ale jest to nieprawdą, gdyż rząd ze sobą rozmawia, ministrowie współpracują i tutaj żadnego zaskoczenia nie ma - przekonywał.

Rozdawano także przygotowane materiały informujące o punktach programu: rozszerzeniu programu 500+ na pierwsze dziecko, wypłacie 13. emerytury w kwocie 1100 zł brutto, likwidacji podatku PIT dla osób do 26. roku życia, zwiększeniu kwoty wolnej od podatku i przywróceniu lokalnych połączeń autobusowych. Koszt nowej piątki rząd oblicza na 39-42 mld zł. Wskazuje przy tym na źródła finansowania, m.in.: zmniejszenie luki VAT, uszczelnienie akcyzy, FUS, NFZ, CIT, cyfryzację administracji publicznej, opodatkowanie cyfrowych gigantów. W sumie ma to przynieść budżetowi od 32 do 52 mld zł.

Bus promujący nowy program rządu, tzw. piątkę Jarosława Kaczyńskiego.   Bus promujący nowy program rządu, tzw. piątkę Jarosława Kaczyńskiego.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama