Nowy numer 43/2020 Archiwum

Brakujące gaże dla statystów filmu "Klecha" - istotne dopowiedzenie producenta

Zainteresowane osoby winny pisać na adres mailowy: biurofilmuklecha@gmail.com

Oto pełna treść dopowiedzenia do oświadczenia producenta filmu "Klecha":

"W związku z artykułami w mediach, informującymi o zaległościach w wypłatach m.in. dla statystów filmu »Klecha« proszę wszystkie osoby, których umowy nie zostały jeszcze opłacone o informację na adres mailowy kierownictwa produkcji filmu: biurofilmuklecha@gmail.com.

Dotyczy to także osób, które zawarły umowę z firmą pośredniczącą w angażowaniu statystów.

Proszę o zamieszczenie w korespondencji danych oraz dat bycia statystą, bądź miejsca nagrania czy scen. Jeśli posiadają Państwo umowę, proszę o wskazanie, czy z producentem, czy agencją pośredniczącą.

Dokładamy wszelkich starań, by nieuregulowane jeszcze należności zostały opłacone.

W okresie jesienno-zimowym kilkakrotnie wypłacaliśmy gaże za udział w filmie. Według posiadanej wiedzy ponad 90 proc. osób otrzymało należności. Niekiedy brak płatności leży po naszej stronie, za co chcemy przeprosić, kiedy indziej leży on po stronie pośrednika lub z racji niekompletnych danych. Dlatego, jak zaznaczyłem powyżej, prosimy o kontakt.

Zapewniam, że wszelkie należności będą uregulowane.

Dotyczy to również nielicznych sytuacji innych wykonawców czy umów. Z osobami tymi pozostajemy w kontakcie.

Jednocześnie chciałbym sprostować, że powstałe zaległości w żadnym stopniu nie są wynikiem działalności Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Polski Instytut Sztuki Filmowej ogromnie wspiera produkcję filmu »Klecha« na każdym jej etapie, współpraca jest bardzo dobra, a dotacja Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jest największym wkładem finansowym w produkcję tego filmu.

Potwierdzeniem właściwego prowadzenia produkcji filmu oraz rozliczeń finansowych jest przyjęcie przez PISF rozliczeń wydatkowania kolejnych rat umowy o dofinansowanie z PISF.

Z kolei aneksowanie umowy z PISF, na którym zależy zarówno producentowi, jak i PISF, uzależnione jest aktualnie od kilku dokumentów, formalnie już zaakceptowanych, ale czekających na podpis osób decyzyjnych innych instytucji. Stąd też przekonanie producenta o możliwości dalszego finansowania i uregulowania najważniejszych wypłat na przełomie marca i kwietnia.

Andrzej Stachecki - producent filmu »Klecha«".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama