Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Radomia do Skarżyska-Kamiennej

Po raz pierwszy EDK wyruszy z radomskiej parafii pw. św. Wacława w Radomiu. Uczestnicy będą podążali do skarżyskiego sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

EDK rozpocznie się 12 kwietnia Mszą św., która będzie sprawowana o godz. 17 w kościele św. Wacława. Trasa będzie liczyło 46 km.

- Z ks. Michałem Podsiadłym postanowiliśmy stworzyć nową trasę EDK. Wybraliśmy sanktuarium ostrobramskie, bo tam z Radomia nie była wyznaczona trasa - opowiada ks. Krzysztof Bochniak, który wraz z ks. Michałem są wikariuszami parafii pw. św. Wacława i koordynatorami EDK.

Kapłani tak układali trasę, by znalazło się na niej jak najwięcej kościołów.

- 6 stacji będzie przy kościołach. Mamy gwarancję, że będą otwarte świątynie: Bożego Miłosierdzia przy ul. Starokrakowskiej w Radomiu, w Jastrzębiu, gdzie będzie nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, i w Gąsawach Rządowych. Tam tajemnicę Drogi Krzyżowej będzie można przeżywać jak najbliżej Jezusa Eucharystycznego - opowiada ks. Bochniak.

Po dojściu do sanktuarium, kustosz ks. prał. Jerzy Karbownik udostępni pątnikom Centrum Jana Pawła II, by mogli odpocząć. Będą dla nich przygotowane kanapki i gorąca herbata.

W skarżyskim sanktuarium pątnicy będą uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej o godz.6. Chętni mogą zapisać się na autokar, który przywiezie ich do Radomia.

Ks. Krzysztof trzy razy uczestniczył w EDK: z Jastrzębia do Kałkowa oraz ze Starachowic i Iłży na Święty Krzyż.

- Trzy kompletnie różne trasy. Za każdym razem świeżość doświadczenia Drogi Krzyżowej i przeżywania jej tajemnicy w kompletnie innym kontekście i rzeczywiste zmagania się ze słabościami fizycznymi, gdy przychodzi potężne zmęczenie - pomaga w przeżyciu tajemnicy męki i śmierci Pana Jezusa - mówi ks. Bochniak.

Zapisy prowadzone są do 10 kwietnia na: www.edk.org.pl oraz w kancelarii parafialnej (Plac Stare Miasto 13, tel. 048 362 68 51).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama