Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa - trasy poza Radomiem

Oprócz stolicy diecezji, na EDK zapraszają także inne miejscowości diecezji radomskiej.

Już 5 kwietnia, a więc tydzień przed zasadniczym terminem większości EDK, po raz piąty wyruszy ze Starachowic na Święty Krzyż Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wymarsz z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Będą wyznaczone trzy trasy: Czarna - im. Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego (42 km), Niebieska - im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki (39 km) i Zielona - im. św. Brata Alberta Chmielowskiego (32 km).

Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej dotrą do kilku sanktuariów rozsianych po diecezji radomskiej, a w przypadku Starachowic - na Święty Krzyż, leżący w diecezji sandomierskiej. Będą także trasy, które rozpoczną się i zakończą w tym samym miejscu.

Poniższe Ekstremalne Drogi Krzyżowe zaplanowano na 12 kwietnia.

Uczestnicy, którzy zgłoszą się na EDK w Szydłowcu (Brązowa trasa św. Ojca Pio),  pójdą do sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Z Białobrzegów poprowadzą trzy trasy, które wyznaczono w okolicach, i zakończą się w Białobrzegach: Biała - św. Stanisława Kostki (27 km), Niebieska - św. Jana Pawła II (40 km) i Zielona - św. Rocha (40 km).

Czerwoną trasę św. Jana Chrzciciela (41 km) wyznaczono z Tczowa pod Radomiem i poprowadzi ona do Sanktuarium w Wysokim Kole.

Z Iłży na Święty Krzyż (48 km) wyruszy Czarna trasa.

W okolicach Skarżyska-Kamiennej wyznaczono dwie trasy, które początek mają przy kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (oo. franciszkanie). Trasa brązowa - Św. Franciszka z Asyżu okrąża Skarżysko-Kam. (35 km). Trasa Pomarańczowa - Św. Maksymiliana Marii Kolbe (48 km) poprowadzi do Skarżyska Kościelnego.

Kolejna trasa ze Smardzewic koło Tomaszowa Mazowieckiego (48 km) poprowadzi przez okoliczne miejscowości.

Szczegółowe opisy każdej z tras na: www.edk.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama