Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ja jestem blisko

Uczestniczyli w nich uczniowie 13 szkół średnich. Chodziło o to, by przedstawić Jezusa Chrystusa jako osobę im bliską.

Po raz drugi dekanat Radom-Centrum zorganizował rekolekcje dla młodzieży, które miały charakter międzyszkolny. Uczestniczyli w nich młodzi ze szkół średnich z pięciu parafii dekanatu. – W zeszłym roku podjęliśmy taką inicjatywę. Była ona dosyć eksperymentalna, lecz spotkała się z pozytywnym odzewem, dlatego podjęliśmy decyzję, że zorganizujemy jeszcze raz takie rekolekcje. Łatwiej jest je przygotować, gdy więcej osób się zaangażuje. Chcemy pomóc młodym przeżyć rekolekcje w szerszym gronie, żeby zobaczyli, że jest ich więcej – mówi ks. Michał Podsiadły. Wraz z ks. Krzysztofem Bochniakiem są koordynatorami rekolekcji.

Wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”.

– W te trzy dni młodzież poznawała Jezusa jako osobę. Chodziło nam o to, by przedstawić Jezusa Chrystusa jako kogoś bliskiego, żeby nie była to tylko postać, o której się mówi, ale żeby uczestnicy mogli Go doświadczyć – wyjaśnia ks. Bochniak.

Młodzi do południa spotykali się w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych, wieczorem – w katedrze radomskiej, gdzie była adoracja krzyża, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. na zakończenie.

Rekolekcje poprowadził ks. Bartłomiej Kopeć z diecezji warszawsko-praskiej, który do Radomia przyjechał z młodzieżą z Ruchu Światło–Życie. Ksiądz Bartek prowadzi bloga „Pod tamaryszkiem”. Pisze też opowiadania dla dzieci i młodzieży. Goście spotkania zachęcali uczniów, by w życiu stawiali sobie dobre cele i zawsze dążyli do ich realizacji. Mówili też o maskach, które przywdziewamy, a które przeszkadzają nam zarówno w osiąganiu sukcesów, jak i w nawiązywaniu relacji z drugim człowiekiem i z Panem Bogiem. – Maski to jest to wszystko, co przeszkadza nam w poznaniu, kim tak naprawdę jesteśmy w środku. Trochę inną maskę zakładamy do szkoły, inną gdy jesteśmy w domu, jeszcze inną gdy idziemy do kościoła. A kim naprawdę jesteśmy? To jest bardzo ważne pytanie, na które stanowczo za rzadko sobie odpowiadamy – mówi ks. B. Kopeć.

Goście zachęcali młodych radomian, by żyli prawdziwie, a nie wegetowali. Mówili o ewangelicznych wskazaniach Pana Jezusa, które w sposób konkretny przekładają się na nasze życie i mogą uczynić je lepszym.

Jednym z oazowiczów, którzy przyjechali z Warszawy, był Kuba. – Prowadziliśmy już rekolekcje dla młodzieży, ale pierwszy raz wyjechaliśmy poza naszą diecezję i spotkaliśmy się z tak dużym przedsięwzięciem. To bardzo dobry pomysł, bo gdy jest więcej ludzi, jest więcej energii i radości. Naszym rówieśnikom w Radomiu chcieliśmy pokazać radość z życia z Chrystusem, ale też radość z życia we wspólnocie i troszczenia się o dobre relacje. Życie jest naprawdę super – mówi.

Młodych odwiedziła też Anna Golędzinowska, która opowiedziała o swoim nawróceniu.

– To jest cudowne i piękne, że tyle młodych osób zbiera się, tworzy jedną ogromną wspólnotę i chce prowadzić życie z Chrystusem – mówi Agnieszka Jastrzębska, wolontariuszka z VI LO.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama