Nowy numer 47/2019 Archiwum

Strajki w placówkach oświatowych na terenie diecezji radomskiej

Podobnie jak w wielu innych miejscowościach, w Radomiu Biuro Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miasta zapewnia, że wszystkim obecnym w placówkach dzieciom i młodzieży została zapewniona opieka.

Po południu Janusz Kalinowski z Biura Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miasta w Radomiu przekazał strajkową statystykę z terenu miasta.

Przedszkola: strajkowało 78 proc. nauczycieli i 20 proc. pracowników administracji i obsługi. Przyszło 73 dzieci.

Szkoły podstawowe: strajkowało 85 proc. nauczycieli i 13 proc. pracowników administracji i obsługi. Przyszło 214 uczniów.

Licea Ogólnokształcące, ZSO, Zespół Szkół Muzycznych i Zespół Szkół Plastycznych: strajkowało 80 proc. nauczycieli i 21 proc. pracowników administracji i obsługi. Przyszło 172 uczniów.

Szkoły zawodowe: strajkowało 81 proc. nauczycieli i 6 proc. pracowników administracji i obsługi. Przyszło 41 uczniów.

Podobnie wygląda sytuacja strajkowa w regionie radomskim. Choć tutaj sytuacja jest zróżnicowana. Np. w Kozienicach do zajęć nie przystąpiło 19 placówek, a w Iłży na 7 strajkują 3. W Przysusze strajk podjęły 3 placówki podległe burmistrzowi miasta, a nie strajkują te, które podlegają starostwu powiatowemu.

W Opocznie, to już województwo łódzkie, do strajku przystąpiły wszystkie publiczne szkoły, zarówno podstawówki, jak też placówki ponadgimnazjalne. Nie strajkuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Do strajku w rejonie opoczyńskim nie przystąpiły m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy i Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie.

Jeśli chodzi o tę część naszej diecezji, która leży w świętokrzyskim, to strajk podjęła większość placówek w Końskich.

Z kolei na terenie miasta i gminy Starachowice na 29 placówek strajkuje 27. Również w powiecie skarżyskim strajk podjęła większość placówek oświatowych.

Mimo zrozumiałych obaw o zbliżające się egzaminy gimnazjalne i klas VIII, pojawiają się zapewnienia, że odpowiedzialni zrobią wszystko, by one się odbyły bez przeszkód. Na przykład w gminie Garbatka-Letnisko przeprowadzą je nauczyciele, którzy nie strajkują.

A oto jedno z zapewnień, jakie na internetowej stronie szkoły zamieściła Wioletta Mazurek, dyrektor PSP nr 6 z oddziałami integracyjnymi im. Orła Białego w Radomiu: "Proszę Państwa, w związku ze strajkiem rozpoczynającym się 8.04 jako dyrektor szkoły zrobię wszystko, aby egzamin gimnazjalny oraz  ósmoklasisty się odbył. Na obecną chwilę komisje nadzorujące są dopięte na 80%. Pełną informację od nauczycieli z innych szkół otrzymam w poniedziałek. Szukając wyjścia awaryjnego, zwracam się z apelem, jeśli ktoś z Państwa posiada przygotowanie pedagogiczne i wyraziłby chęć zasiadania w zespole nadzorującym egzamin, jest miłe widziany.

Bardzo bym prosiła o kontakt przez Librusa. Wiemy, że dobro naszych dzieci jest najważniejsze. Pozdrawiam. Dyrektor szkoły Wioletta Mazurek".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama