Nowy numer 47/2019 Archiwum

Droga Krzyżowa ulicami Radomia

Przejdzie w Niedzielę Palmową od fary do katedry. Nabożeństwo poprzedzi spotkanie dla młodych "Wieczór jeszcze młody", na które 13 kwietnia zaprasza Duszpasterstwo Akademickie.

W Niedzielę Palmową, która w tym roku przypada 14 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży.

- Już tradycją się stało, że w ramach diecezjalnych obchodów organizujemy Drogę Krzyżową ulicami Radomia. W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej zostały zaczerpnięte ze spotkania młodych w Panamie. Oprócz rozważania i śpiewów niektóre ze stacji będą miały odmienny charakter. Młodzi przygotują prezentację multimedialną i pantomimę. W przygotowanie nabożeństwa zaangażowane są radomskie parafie oraz ruchy i stowarzyszenia młodzieżowe. Podczas każdej stacji krzyż i ikonę Matki Bożej, symbole Światowych Dni Młodzieży, będą nieśli przedstawiciele różnych parafii i grup - mówi ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i duszpasterz akademicki.

Nabożeństwo rozpocznie się przy kościele św. Jana Chrzciciela (fara) o godz. 20. Zgromadzeni przejdą ul. Żeromskiego do katedry. Modlitewne spotkanie zakończy Apel Jasnogórski. Przy katedrze będą rozdawane zaproszenia na czerwcowe spotkanie młodzieży w skansenie, czyli na Diecezjalne Dni Młodych.

- Na całym świecie dzień ten staje się wielkim świętem młodzieży i szczególną okazją do publicznego wyznania swojej wiary. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych uroczystościach nie tylko młodzież, ale wszystkich Was, Bracia i Siostry - zaprasza bp Henryk Tomasik.

Drogę Krzyżową ulicami miasta poprzedzi spotkanie dla młodych "Wieczór jeszcze młody", które odbędzie się 13 kwietnia.

O godz. 17 w Duszpasterstwie Akademickim przy ul. Górniczej 2 wystąpi Piotr Kowalczyk - TAU,  nawrócony raper, producent muzyczny. Opowie on o doświadczeniu działania żywego Boga w jego życiu, o swojej muzyce, a także odpowie na zadane pytania.

W kościele pw. św. Jadwigi Królowej (osiedle Akademickie) o godz. 19 koncert pasyjny da Viola Brzezińska, laureatka "Szansy na sukces". Występowała w musicalu "Metro". W grudniu 2016 roku wzięła udział w projekcie Caritas - "Rodzina Rodzinie", nagrywając "Kolędę syryjskich i polskich rodzin", która emitowana była w niemal wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych w Polsce.

Wstęp na obydwa koncerty jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama