Nowy numer 47/2019 Archiwum

Niedziela Palmowa w radomskim skansenie

Centralnym punktem będzie Msza św., której w zabytkowym kościele pw. św. Doroty z Wolanowa będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Tradycyjnie już Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na obchody Niedzieli Palmowej 14 kwietnia. Przez cały czas trwania uroczystości w Ośrodku Edukacji Muzealnej odbywać się będą warsztaty pisankarskie oraz robienia palm, a na terenie skansenu - kiermasz rękodzieła ludowego.

Centralnym punktem będzie Msza św. Po niej nastąpi procesyjne przejście na pola uprawne, gdzie w narożach pola zostaną osadzone kilkumetrowe, poświęcone palmy, które - zgodnie z ludową tradycją - mają chronić zasiewy i zapewnić urodzajne plony.

Program:

10.00-17.00 - wystawa pokonkursowa "Tradycyjna Palma Wielkanocna" - kaplica z Rdzuchowa,

12.00-12.30 - ogłoszenie wyników konkursu na "Tradycyjną Palmę Wielkanocną" - kaplica z Rdzuchowa,

13.00-15.00 - Msza św. w zabytkowym kościele św. Doroty z Wolanowa, której przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik. Pasję wg św. Łukasza pod kierownictwem ks. Andrzeja Zarzyckiego wykona chór kleryków Wyższego Seminarium Duchownego. Po Eucharystii odbędzie się procesja do pól z palmami i święcenie zasiewów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama