Nowy numer 46/2019 Archiwum

Radomscy klerycy wysłali 3100 listów

Adresatami są członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.

To już tradycja, że z okazji największych obchodów w roku kościelnym, a więc Wielkanocy i Bożego Narodzenia, alumni  piszą do członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Radomiu. - Oni mieszkają w 270 parafiach. Zapakowaliśmy i wysłaliśmy 3100 kopert z życzeniami i kolejnym numerem naszego pisma "List do Naszych Przyjaciół" - mówi Kacper Piotrowski-Stajniak, alumn IV roku.

Towarzystwo Przyjaciół WSD zostało utworzone przez bp. Jana Chrapka 4 listopada 1999 roku. Jego głównym zadaniem jest duchowe wspieranie alumnów w powołaniu. Członkowie towarzystwa czynią to przede wszystkim przez modlitwę, a także poprzez ofiarowywanie swojego cierpienia lub umartwień w tej intencji. Możliwe jest również wsparcie materialne. Formalnie przyłączenie do wspólnoty przyjaciół dokonuje się poprzez złożenie odpowiedniej deklaracji.

Osoba zapisana do towarzystwa sama decyduje o formie i częstotliwości modlitwy oraz duchowego wsparcia konkretnego alumna, którego imię poznaje wtedy, gdy on kończy seminarium i przyjmuje święcenia kapłańskie. Również alumni do tego momentu nie znają osób, które otaczają ich modlitwą. A gdy już się o sobie dowiadują, nowo wyświęceni księża dziękują za lata modlitw.

Członkowie towarzystwa spotykają się z alumnami w seminarium, najczęściej podczas spotkań opłatkowych. W każdy wtorek o 6.30 w seminaryjnej kaplicy sprawowane są Msze św. w intencji członków towarzystwa. Przy udziale alumnów sprawują je członkowie zarządu seminarium.

Moderatorem wspólnoty jest ks. Grzegorz Tęcza, ojciec duchowny WSD. Kontakt listowny: Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego, ul. Młyńska 23/25, 26-600 Radom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama