Nowy numer 47/2022 Archiwum

Diecezja radomska. Wielkanocne życzenia biskupów

Do wiernych kierują je ordynariusz bp Henryk Tomasik oraz biskupi pomocniczy Adam Odzimek i Piotr Turzyński.

Pasterze Kościoła radomskiego napisali z okazji Wielkanocy:

"Drodzy Bracia i Siostry!

Prowadzeni przez liturgię Kościoła pochylamy się w tych dniach nad wielkimi tajemnicami naszego zbawienia. Wkrótce usłyszymy w prefacji wielkanocnej hymn o potędze Chrystusa: »Przez Niego synowie światłości rodzą się do wiecznego życia, a bramy nieba otwierają się dla wierzących. On swoją śmiercią wybawił nas od śmierci, a Jego zmartwychwstanie jest zadatkiem naszego zmartwychwstania« (2. prefacja wielkanocna).

Św. Jan Paweł II pięknie mówił o Chrystusie Zmartwychwstałym, który towarzyszy człowiekowi na drogach ziemskiego życia: »Na naszej drodze, pełnej pytań, niepokojów, nieraz także bolesnych rozczarowań, Boski Wędrowiec nadal przyłącza się do nas i nam towarzyszy, prowadząc nas przez wyjaśnianie Pism do zrozumienia Bożych tajemnic. Kiedy spotkanie staje się pełne, miejsce światła słowa zajmuje światło płynące z Chleba życia, przez który Chrystus wypełnia w najdoskonalszy sposób swą obietnicę, że będzie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (por. Mt 28, 20)« (List Apostolski Mane nobiscum, Domine - Pozostań z nami, Panie, p. 2).

Wszyscy jesteśmy w drodze. Nie jesteśmy jednak sami. Jest z nami zmartwychwstały Chrystus. W tych dniach pozwala nam głębiej przeżywać wielką tajemnicę naszego odkupienia.

Zmartwychwstały Chrystus niech błogosławi, prowadzi i uświęca, a Matka Najświętsza niech wyprasza dary nieba potrzebne do kształtowania życia w duchu Ewangelii.

bp Henryk Tomasik
bp Adam Odzimek
bp Piotr Turzyński"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy