Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ponad 300 wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Radomianie zgłosili ponad 300 projektów do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Jedna trzecia z nich wpłynęła w okresie świątecznym.

Nabór wniosków zakończył się w niedzielę 21 kwietnia. - Przyjęliśmy w sumie 306 projektów, z czego 166 to projekty zgłoszone drogą elektroniczną, a 140 zostały złożone w formie papierowej. Co ciekawe, aż 100 projektów, czyli jedna trzecia wszystkich wniosków, wpłynęło w okresie świątecznym - informuje Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta.

Na realizację obywatelskich projektów w przyszłym roku zostanie przeznaczone 5,8 mln zł, czyli o milion złotych więcej niż do tej pory. Jak informuje M. Tyczyński, pomysły, które zgłosili radomianie, są bardzo różne. - Wnioski dotyczą m.in. udogodnień dla pieszych i rowerzystów, tworzenia terenów rekreacyjnych oraz poprawy estetyki miasta. Nie brakuje też projektów dotyczących sportu czy organizacji wydarzeń - wylicza.

Zgłoszone projekty będą teraz weryfikowane pod kątem formalnym.

Karta do głosowania zostanie opublikowana 26 czerwca. Na zgłoszone projekty głosować będzie można od 5 do 21 lipca. Listę zwycięskich projektów poznamy w sierpniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama