Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wolontariusze, którzy pomagali w Syrii, odwiedzą Kozienice

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia, w parafii pw. Świętego Krzyża wolontariusze opowiedzą o pomocy mieszkańcom Aleppo.

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem: "Miłosierni miłosierdzia dostąpią".

W tym dniu w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kozienicach będą gościć wolontariusze Caritas Polska, którzy posługiwali w Syrii w Aleppo. Wolontariusze będą na Mszach św. o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30. Po Mszy św. o 12.00 odbędzie się spotkanie z nimi.

- Będzie to okazja do dania świadectwa oraz podzielenia się doświadczeniem z pomocy w Aleppo. Wolontariusze opowiedzą o tym, co działo się w Aleppo, i co się dzieje teraz. Będziemy też zbierać pieniądze do puszek na program Rodzina Rodzinie. Dzięki temu programowi już 9 tys. rodzin uzyskało pomoc na łączną kwotę 40 milionów zł. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wiernymi świadkami trudu wojny i braterskiej solidarności - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Niedziela Miłosierdzia jest też świętem patronalnym Caritas. W diecezji radomskiej posługuje ok. 3500 wolontariuszy, którzy działają w 74 szkolnych kołach Caritas i 107 parafialnych zespołach Caritas.

- W tym dniu chcemy jednoczyć się ze wszystkimi pracownikami, wolontariuszami, który wspierają drugiego człowieka. Jestem im wdzięczny za każdy gest wyciągniętej dłoni do potrzebującego. Dziękuję pracownikom, księżom, opiekunom szkolnych kół i parafialnych zespołów oraz całej rzeszy wolontariuszy za namacalne ślady dobroci i świętości - mówi ks. Kowalski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama