GN 46/2019 Archiwum

Uczestnicy Biegu Kazików pomogli Frankowi

Podczas Biegu Charytatywnego Fundacji Ważkie Sprawy im. Agaty Bornikowskiej, który towarzyszył tegorocznej edycji Biegu Kazików, udało się zebrać 8100 zł.

Kwota trafiła do niespełna 2-letniego Franka Szpilskiego, który cierpi na wrodzony niedorozwój kości udowej. Jego kolano oraz biodro też nie jest w pełni wykształcone. Szansą dla Franka jest skomplikowana i bardzo kosztowna operacja rekonstrukcji kości udowej i kolana. – Pierwszą diagnozą, jaką usłyszeliśmy po urodzeniu Franka, była amputacja nóżki w wieku 8 tygodni. Jako jego rodzice nie zgodziliśmy się na to. Dopiero w ubiegłym roku pojawiła się szansa na to, by Franek mógł żyć normalnie. Operacja, która jest niezbędna, i miałaby się odbyć w Polsce jest wyceniana na ponad 350 tysięcy złotych. Kwota, którą musimy zapłacić za sprawność naszego synka, jest ogromna. Na chwilę obecną do celu pozostało do uzbierania niecałe 100 tysięcy złotych – mówi Karolina Szpilska, mama Franka.

Bieg Kazików na stałe wpisał się w kalendarz imprez biegowych w Radomiu. Już od 12 lat odbywa się w ramach corocznych obchodów patrona miasta – Kazików. Od kilku lat imprezie towarzyszy także bieg charytatywny. – Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy brali udział zarówno w biegu głównym jak i w biegu charytatywnym. To była kolejna edycja Biegu Kazików, która była rekordowa. 1200 zawodników wystartowało w biegu głównym, około 150 osób w biegu charytatywnym i ponad 500 w biegach dzieci – informuje Artur Błasiński, organizator Biegu Kazików.

– Mam nadzieję, że dzisiejsza medycyna potrafi czynić cuda. Liczę, że ta mała cegiełka, którą przekazujemy w postaci czeku po Biegu Kazików, pomoże w zebraniu całej kwoty i Franek z sukcesem przejdzie tę skomplikowaną operację. Może za kilka lat sam Franek wystartuje w Biegu Kazików i będzie również promował bieg charytatywny tak, abyśmy wspólnie mogli pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama