Nowy numer 47/2019 Archiwum

Konkurs biblijny "Civitas Christiana"

W zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół średnich z całej diecezji radomskiej. W tym roku tematem konkursu były Księga Wyjścia i List do Rzymian.

Finał diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział w Radomiu, odbył się w Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół średnich z całej diecezji radomskiej. Wcześniej mogli wziąć udział w warsztatach biblijnych, które prowadzili dla nich ks. dr Jacek Kucharski i ks. dr Zbigniew Niemirski, wykładowcy Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

- Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Etap pisemny wyłonił siódemkę laureatów, którzy w etapie ustnym rywalizowali o podium. Przewodniczącym komisji konkursowej był ks. Kucharski.

Ostatecznie do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 i 11 czerwca w Niepokalanowie, zakwalifikowali się: Kamil Porada z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze (I miejsce) - uczeń Elżbiety Zamarii, Kinga Plewińska (II miejsce) i Tomasz Sar (III miejsce) - uczniowie Małgorzaty Sar z IV LO im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu - wylicza Maria Kaszuba, koordynator diecezjalny konkursu.

W nagrodę zdobywca I miejsca pojedzie wraz ze swoim opiekunem na pielgrzymkę ufundowaną przez pallotyńskie biuro pielgrzymkowe "Peregrinus". Pozostali laureaci otrzymali sprzęt elektroniczny i książki. Każdy uczestnik diecezjalnego etapu dostał upominek książkowy.

Wieloletnim patronem honorowym konkursu jest bp Adam Odzimek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama