Nowy numer 42/2020 Archiwum

Konkurs biblijny "Civitas Christiana"

W zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół średnich z całej diecezji radomskiej. W tym roku tematem konkursu były Księga Wyjścia i List do Rzymian.

Finał diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział w Radomiu, odbył się w Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół średnich z całej diecezji radomskiej. Wcześniej mogli wziąć udział w warsztatach biblijnych, które prowadzili dla nich ks. dr Jacek Kucharski i ks. dr Zbigniew Niemirski, wykładowcy Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

- Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Etap pisemny wyłonił siódemkę laureatów, którzy w etapie ustnym rywalizowali o podium. Przewodniczącym komisji konkursowej był ks. Kucharski.

Ostatecznie do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 i 11 czerwca w Niepokalanowie, zakwalifikowali się: Kamil Porada z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze (I miejsce) - uczeń Elżbiety Zamarii, Kinga Plewińska (II miejsce) i Tomasz Sar (III miejsce) - uczniowie Małgorzaty Sar z IV LO im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu - wylicza Maria Kaszuba, koordynator diecezjalny konkursu.

W nagrodę zdobywca I miejsca pojedzie wraz ze swoim opiekunem na pielgrzymkę ufundowaną przez pallotyńskie biuro pielgrzymkowe "Peregrinus". Pozostali laureaci otrzymali sprzęt elektroniczny i książki. Każdy uczestnik diecezjalnego etapu dostał upominek książkowy.

Wieloletnim patronem honorowym konkursu jest bp Adam Odzimek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama