Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bp Henryk Tomasik zachęca do lektury Pisma Świętego

Ordynariusz radomski apeluje, by lektura Ewangelii miała miejsce w świątyniach i kaplicach naszej diecezji, a także indywidualnie, w rodzinach i w grupach biblijnych.

Na rozpoczęcie XI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego i Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego bp Henryk Tomasik wystosował specjalny komunikat. Oto jego treść:

"W dniach od 5 do 11 maja br., we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, przeżywamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są natchnione słowa z Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”.

Tydzień Biblijny rozpoczyna w niedzielę 5 maja br. Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które tak swoim hasłem, jak i wybranymi do lektury tekstami z Ewangelii według św. Jana nawiązuje do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Na jej początku Papież wołał na placu Zwycięstwa w Warszawie do Boga dziejów: »Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!«.

Gorąco zachęcam, aby ten czas zaowocował naszym odnowionym zapałem do indywidualnego i wspólnotowego pochylania się nad Biblią. Niech lektura Ewangelii czytanej w mocy Ducha Świętego daje siłę do składania każdego dnia świadectwa o Chrystusie Zmartwychwstałym.

Na przepełnione obecnością i mocą Ducha Świętego przeżywanie Niedzieli i Tygodnia Biblijnego oraz Trzeciego Narodowego Czytania Pisma Świętego indywidualne, w rodzinach, w grupach biblijnych istniejących pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w naszej diecezji, udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Biskup Henryk Tomasik"

W tym roku organizatorzy Trzeciego Narodowego Czytania Pisma Świętego zachęcają do lektury Ewangelii wg św. Jana.   W tym roku organizatorzy Trzeciego Narodowego Czytania Pisma Świętego zachęcają do lektury Ewangelii wg św. Jana.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL