Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie żyje s. M. Paulina Teresa Chrost

Siostra przez ostatnie lata posługiwała w Radomiu. Zmarła w wieku 64 lat.

Teresa Chrost ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej - s. Paulina od Matki Bożej z Lourdes urodziła się w 1955 roku we wsi Cecylówka koło Brzózy. Na drogę powołania zakonnego wstąpiła, mając 14 lat i we wspólnocie sióstr niepokalanek kontynuowała edukację szkolną. Studia ukończyła na wydziale psychologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Przez szereg lat pełniła zadania formatorki postulatu i junioratu oraz troszczyła się o nowe powołania, angażując się w pracę duszpasterską na rzecz dzieci i młodzieży. Korzystając ze zdobytej wiedzy, służyła najmłodszym w przedszkolach prowadzonych przez Zgromadzenie w Grójcu i Radomiu, wychowankom w Domu Dziecka oraz osobom w podeszłym wieku i chorym w radomskim Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Zaangażowana w pracę apostolską, podjęła wieloletni trud pracy misyjnej. Na Białorusi m.in. nadzorowała budowę domów w Lidzie i w Świrze. Następnie przez trzy lata służyła najuboższym mieszkańcom Afryki podczas pobytu na placówce misyjnej zgromadzenia w Czadzie.

Po ciężkiej chorobie s. Paulina odeszła do domu Ojca w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - 3 maja 2019 r.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 8 maja o 11.00 w radomskiej katedrze. Doczesne szczątki s. Pauliny spoczną na cmentarzu parafialnym w Nowym Mieście nad Pilicą.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama