Nowy numer 43/2020 Archiwum

Konkurs na grafikę na Radomską Kartę Miejską rozstrzygnięty

Projekty związane są z tematyką transportu zbiorowego w Radomiu, jego historią oraz rozwojem.

Na ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji konkurs na grafikę, która będzie wykorzystana we wzorze karty miejskiej, wpłynęło 30 prac. Komisja konkursowa oraz internauci wybrali laureatów. Ex aequo dwa pierwsze miejsca przypadły Przemysławowi Wrochnie i Zuzannie Mrowiec-Podeszwie. Na trzecim miejscu znalazła się praca Ernesta Seweryna.

Prace laureatów zostaną wydrukowane na awersie Radomskiej Karty Miejskiej. Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom miało miejsce w radomskim magistracie. Nagrody wręczył Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Pogratulował laureatom i podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Prezydent przypomniał, że wydano już 66,5 tys. kart.

- Mam nadzieję, że ta liczba wciąż będzie rosła, bo Radomska Karta Miejska to wiele korzyści dla radomian korzystających z komunikacji miejskiej - mówił prezydent.

Z kolei Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia, zaznaczył, że RKM funkcjonuje w mieście od 2014 roku i jest wydawana bezpłatnie w Urzędzie Miasta. Główne zalety karty to m.in. możliwość jazdy za złotówkę, jest ona kartą biblioteczną, a obecnie trwają prace, aby można było płacić nią za parkowanie w centrum Radomia. Analizowana jest także możliwość, aby służyła, jako bilet wstępu na radomskie baseny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama