Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dzieło Biblijne w radomskim seminarium

Kolejni alumni włączyli się w działalność Kleryckiego Koła Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej.

Dzieło Biblijne naszej diecezji zatacza coraz to nowe kręgi. Od pięciu lat działa również w seminarium, gdzie do swego grona zaprasza kolejnych alumnów.

Włączenie nowych alumnów do wspólnoty kleryckiego koła odbyło się podczas Mszy św., której w seminaryjnej kaplicy przewodniczył bp Henryk Tomasik, a celebrowali członkowie zarządu seminarium i wykładowcy Pisma Świętego. Ordynariusz w homilii zwracał uwagę, że ewangelizacja najlepsze efekty przynosi, gdy dokonuje się we wspólnocie. Zachęcał do takiego podejścia w pracy duszpasterskiej przyszłych kapłanów.

- Program wykładów z Pisma Świętego obejmuje wszystkie 6 lat studiów i formacji do kapłaństwa. Ale obok tego Dzieło Biblijne proponuje formację głębszą. Członkowie Dzieła biorą aktywny udział w apostolacie biblijnym. Spotykają się z członkami Dzieła Biblijnego w wielu parafiach. Przygotowują wykłady i głoszą je dla wspólnot parafialnych - mówi ks. Jacek Kucharski, biblista i wykładowca Pisma Świętego w WSD Radom, diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego.

Do kleryckiej wspólnoty dołączyło trzech alumnów z II roku: Michał Górka, Kamil Krawczyk i Adrian Żak. Jest już zwyczajem, że do Kleryckiego Koła Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej mogą przystąpić alumni nie wcześniej niż po ukończeniu I roku studiów. Warto przypomnieć, że wyjątkiem od tej reguły był rok temu al. Patryk Korcz, który otrzymał książeczkę członkowską Dzieła Biblijnego jako kleryk I roku, a to dlatego, że wygrał seminaryjny etap ogólnopolskiego konkursu biblijnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama