Nowy numer 43/2020 Archiwum

Diecezjalne Dni Młodych

W Muzeum Wsi Radomskiej od 14 do 16 czerwca odbędą się pierwsze Diecezjalne Dni Młodych. Uczestnicy będą nocować w namiotach na terenie skansenu.

W DDM mogą uczestniczyć młodzi pomiędzy 14. a 25. rokiem życia. Jeżeli w spotkaniu chcieliby uczestniczyć starsi, ale tylko do 30. roku życia, to za zgodą księdza. Chodzi tu o osoby zaangażowane w działalność grup i wspólnot.

- Papież Franciszek rozpoczął swoją posynodalną adhortację od pięknego zdania, że Chrystus żyje i chce, abyś żył. A przecież życie zakłada pewnego rodzaju ruch. Nie jest statyczne. Warto uczestniczyć w tym spotkaniu, by nie siedzieć bezczynnie, ale jak zachęcał Franciszek, zrobić raban w taki legalny, piękny i kulturalny sposób. Proponujemy młodzieży wszystko to, co definiuje młodość. Będzie czas na szaleństwo, na śmiech, na zabawę, na taniec, ale będzie też czas na modlitwę. Mam nadzieję, że młodzi, którzy wrócą do swoich parafii, będą chcieli jeszcze bardziej zaangażować się w życie swojej wspólnoty - wyjaśnia ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki i diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Dla uczestników fundacja Młodzi Radom wraz z Radą Młodzieżową Diecezji Radomskiej oraz ruchami i stowarzyszeniami przygotowała wiele atrakcji. Będą spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, warsztaty i zajęcia rekreacyjne.

Podczas trzydniowej imprezy wystąpią: Łukasz Wieczny Wieczorek, Jak Najbardziej, Good God, Full Power Spirit. W kościele pw. św. Doroty nieprzerwanie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Centralnym punktem każdego dnia będzie Eucharystia i uwielbienie.

Diecezjalne Dni Młodych zakończą się w niedzielę 16 czerwca Mszą św. Po Eucharystii rozpocznie się Festyn Rodzinny, podczas którego wystąpi Arka Noego.

Uczestnicy będą mogli też wziąć udział w 25 warsztatach, m.in. filmowych, fotograficznych, gier i zabaw, rekreacyjnych, medycznych, muzycznych, wokalnych, wolontariatu, motywacyjno-profilaktycznych.

- Przygotowaliśmy tak dużo grup warsztatowych, by każdy uczestnik mógł z nich aktywnie skorzystać. Będą spotkania z Andrzejem Śmiechem i Patrycją Hurlak, ale też kursy pierwszej pomocy, samoobrony, beat-boxu, Dj`ingu, budowania swojego wizerunku, czy rozeznania powołania. Chcemy, żeby po tych dniach ludzie wyjechali z czymś konkretnym. Jeżeli to będzie konkretna umiejętność, będziemy się z tego cieszyć, jeżeli to będzie tylko inspiracja i ktoś wykorzysta zdobytą wiedzę w zupełnie inny sposób, niż doświadczył tego na DDM, to dla nas też będzie wielka radość. Dlatego tych warsztatów jest tak dużo i mam nadzieję, że będą one bardzo owocne dla uczestników - mówi Otylia Sałek z Rady Młodzieżowej Diecezji Radomskiej i fundacji Młodzi Radom.

Do udziału w tym wielkim święcie młodości zaprasza bp Henryk Tomasik: "Zapraszam młodzież całej diecezji: uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, ostatnich klas gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także studentów, służbę liturgiczną, młodzież zrzeszoną w KSM, Ruchu Światło-Życie, członków scholi i zespołów muzycznych oraz innych młodzieżowych grup parafialnych. Szczególne zaproszenie kieruję do młodzieży, która w tym roku przyjęła lub przyjmie sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszam do udziału w Dniach Młodych księży, siostry zakonne, katechetów i opiekunów świeckich z grupami młodzieży".

Zapisy trwają do 2 czerwca. Młodzi chęć udziału w DDM muszą zgłosić do księdza w swojej parafii.

Opis warsztatów i regulamin na internetowej stronie Młodzi Radom.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama