Nowy numer 2/2021 Archiwum

Święto Polskiej Niezapominajki w Jedlni-Letnisku

To święto leśników i przyrodników, promowanie walorów polskiej przyrody i piknik pełen niespodzianek.

Nadleśnictwo Radom oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu zapraszają 19 maja na XVIII Święto Polskiej Niezapominajki do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku przy ul. Płużańskiego 30. Uroczyste otwarcie tego wydarzenia zaplanowano na godz. 11.

W programie przewidziano m.in. występy zespołów dziecięcych, tanecznych, sygnalistów myśliwskich. Na terenie ośrodka rozstawione będą stoiska i wystawy nadleśnictw, Ligi Ochrony Przyrody, Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach, szkół leśnych i drzewnych z Zagnańska i Garbatki-Letniska. Dodatkowo zorganizowany będzie jarmark, na którym będzie można podziwiać wytwarzanie rękodzieła, zakupić wyroby regionalne oraz posilić się tradycyjnym jadłem.

Gwiazdą tegorocznej edycji Święta Polskiej Niezapominajki będzie zespół Golden Life.

Dla zwolenników sportu leśnicy przygotowali rajd nordic walking po Puszczy Kozienickiej z przewodnikiem z Polskiej Federacji Nordic Walking.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą do ośrodka dojechać rowerami w ramach „Jazdy z Miasta!”. Zbiórka o godz. 10 przy siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu (ul. 25 Czerwca 68). Start o godz. 10.15 - zachęcają organizatorzy.

Nadleśnictwo Radom Leśny Ośrodek Edukacyjny w Jedlni-Letnisku zapewnia 19 maja bezpłatny przewóz uczestników Święta Polskiej Niezapominajki.

Odjazd z Radomia:

przystanek na ul. Struga (przy Galerii Słonecznej) w godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, drugi przystanek na os. Gołębiów (za stacją paliw Orlen).

Powrót z ośrodka w Jedlni-Letnisku w godz. 14.30, 15.00, 15.30.

Autobusy PKS będą miały umieszczony z przodu plakat Święta Polskiej Niezapominajki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama