Nowy numer 49/2019 Archiwum

Radomska Caritas pomaga potrzebującym

Rycerze Kolumba przekazali dla Caritas Diecezji Radomskiej ponad 140 wózków inwalidzkich dla potrzebujących w całej Polsce.

Transport, który drogą morską dotarł z Kanady do Polski, a potem do Radomia, przekazała kanadyjska Fundacja Wheelchair, która od kilku lat współpracuje z Rycerzami Kolumba. Ta dobroczynna współpraca z radomską Caritas trwa już od kilku lat.

- Te wózki zostaną przekazane bezpłatnie potrzebującym nie tylko na terenie naszej diecezji, ale również na terenie całego kraju. Ich odbiorem i przekazaniem są zainteresowane nie tylko inne diecezjalne oddziały Caritas, ale także inne organizacje charytatywne. Odbieramy tu, w Radomiu, transport 140 wózków z osprzętem. Mamy wózki w różnych rozmiarach, od tych najmniejszych, dla dzieci, po te większe - dla osób dorosłych, wytrzymujące duże obciążenia - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas.

Fundacja Wheelchair współpracuje z Rycerzami Kolumba i działa na rzecz osób niepełnosprawnych na całym świecie. To był kolejny transport skierowany do Radomia. Przekazane dotychczas dla Caritas Diecezji Radomskiej wózki dotarły do potrzebujących mieszkańców w wielu regionach diecezji radomskiej. Sprzęt przekazany przez Fundację Wheelchair zasilił magazyny wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, znajdujących się w kilku miejscach diecezji radomskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • ArtTim
    30.05.2019 08:54
    Kiepskie to zdjęcie: młody brzuchaty ksiądz w marynareczce i lepszych butkach stoi i patrzy, a 2 dziadków wyładowuje TIR-a.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama