Nowy numer 42/2019 Archiwum

Posiłek czeka na bezdomnych

To była kolejna akcja skierowana do osób mieszkających na ulicy.

Tym razem streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej realizowali akcję pod hasłem „Bezdomni i jadłodajnia”. – Podobnie jak było to przy warsztatach higieny osobistej, zależy nam na pozyskaniu nowych osób. Teraz zapraszamy bezdomnych na ciepły posiłek do naszej jadłodajni przy ul. Kościelnej 5. Chodzi o wyrabianie u nich nawyku jedzenia obiadu przez cały rok. Przy okazji mówimy im, dlaczego ważne jest odżywianie organizmu. Mają też okazję przypomnieć sobie, jak to jest jeść sztućcami z czystego naczynia i siedzieć przy stole – mówi Dagmara Kornacka, streetworkerka Caritas Diecezji Radomskiej.

Z jadłodajni przy ul. Kościelnej z posiłków może skorzystać 350 osób dziennie. – Dlatego mamy prośbę do mieszkańców Radomia. Zamiast osobom żebrzącym o jedzenie dawać pieniądze albo bułkę, proszę kierować je do naszej jadłodajni. Dostaną niemal litr zupy i pieczywa pod dostatkiem.

Aby zostać tu przyjętym, trzeba spełnić jeden warunek – należy być trzeźwym – zaznacza pani Dagmara. Jak podkreśla, to stereotyp, że osoba bezdomna nie ma co jeść. Tak naprawdę, jeśli tylko zechce, to ma nie tylko gdzie najeść się do syta, ale też ubrać się, wykąpać i przenocować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL