Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dar z Kanady

Rycerze Kolumba przekazali dla Caritas Diecezji Radomskiej ponad 140 wózków inwalidzkich dla potrzebujących w całej Polsce.

Transport drogą morską dotarł z Kanady do Polski, a potem do Radomia przekazała go kanadyjska Fundacja Wheelchair, która od kilku lat współpracuje z Rycerzami Kolumba. Ta dobroczynna współpraca z radomską Caritas trwa już od kilku lat. – Te wózki zostaną przekazane bezpłatnie potrzebującym nie tylko na terenie naszej diecezji, ale również na terenie całego kraju. Ich odbiorem i przekazaniem potrzebującym są zainteresowane nie tylko inne diecezjalne oddziały Caritas, ale także inne organizacje charytatywne. Odbieramy tu, w Radomiu, transport 140 wózków z osprzętem. Mamy wózki w różnych rozmiarach, od tych najmniejszych dla dzieci, po te większe dla osób dorosłych, wytrzymujące duże obciążenia – mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas.

Fundacja Wheelchair współpracuje z Rycerzami Kolumba i działa na rzecz osób niepełnosprawnych na całym świecie. To był kolejny transport skierowany do Radomia.

Przekazane dotychczas dla Caritas Diecezji Radomskiej wózki dotarły do potrzebujących mieszkańców w wielu regionach.

Sprzęt przekazany przez Fundację Wheelchair zasilił magazyny wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, znajdujących się w kilku miejscach diecezji radomskiej.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL