Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zaproszenie na Diecezjalne Dni Młodych

W Muzeum Wsi Radomskiej od 14 do 16 czerwca (piątek-sobota) odbędą się pierwsze Diecezjalne Dni Młodych. Organizatorzy zapraszają również na każdy z dni. Trzeba się koniecznie zalogować w parafiach.

Ci, którzy postanowili uczestniczyć w całej trzydniowej imprezie, zakończyli okres zgłoszeń. Ale organizatorzy zapewniają, że można wziąć udział choćby w jednym dniu czy konkretnym wydarzeniu.

- Zgłoszenie udziału, choćby w jednym z wydarzeń, jest jednak konieczne i trzeba tego dokonać w parafii. Jest to konieczne, bo chodzi o bezpieczeństwo miejsca, jakim jest Muzeum Wsi Radomskiej. Gospodarze chcą być pewni, że podczas imprezy nie pojawią się osoby, które zagroziłyby bezpieczeństwu skansenu - wyjaśnia ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, główny organizator Diecezjalnych Dni Młodych.

Księdza Mariusza cieszą zgłoszenia na całą trzydniową imprezę. - Mamy już te zgłoszenia, ale mamy także głosy, że nie brakuje chętnych, którzy chcieliby przyjechać tylko na jeden dzień czy wręcz na jedną z imprez. Interesują ich bardzo warsztaty i koncerty, i im teraz chcemy to umożliwić. Ale wciąż pamiętamy o wyjątkowości miejsca imprezy. Dyrekcja Muzeum Wsi Radomskiej i pracownicy są otwarci, ale jednocześnie chcą zapewnić bezpieczeństwo tego miejsca. Radomski skansen gościł już młodzież z wielu krajów świata w 2016 roku podczas Dni w Diecezjach, gdy odbywała się pierwsza część Światowych Dni Młodzieży. Tamte przeżycia i doświadczenia sprawiły, że teraz chcemy to jakoś powtórzyć - mówi ks. Wilk.

Przypomnijmy. W Diecezjalnych Dniach Młodych mogą uczestniczyć młodzi pomiędzy 14. a 25. rokiem życia. Jeżeli w spotkaniu chcieliby uczestniczyć starsi, ale tylko do 30. roku życia, to za zgodą księdza. Chodzi tu o osoby zaangażowane w działalność grup i wspólnot parafialnych. Dla uczestników fundacja Młodzi Radom wraz z Radą Młodzieżową Diecezji Radomskiej oraz ruchami i stowarzyszeniami przygotowała wiele atrakcji. Będą spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Podczas trzydniowej imprezy wystąpią: Łukasz Wieczny Wieczorek, zespół księży Jak Najbardziej, Good God, Full Power Spirit. W zabytkowym kościele pw. św. Doroty nieprzerwanie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Centralnym punktem każdego dnia będzie Eucharystia i uwielbienie.

Diecezjalne Dni Młodych zakończą się w niedzielę 16 czerwca Mszą św. Po Eucharystii rozpocznie się Festyn Rodzinny, podczas którego wystąpi Arka Noego.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w 25 różnych warsztatach, m.in. filmowych, fotograficznych, gier i zabaw, rekreacyjnych, medycznych, muzycznych, wokalnych, wolontariatu, motywacyjno-profilaktycznych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama