Nowy numer 43/2020 Archiwum

Radomski Marsz dla Życia i Rodziny

Wyruszy 9 czerwca spod kościoła św. Jana Chrzciciela (fara). Marsz poprzedzi Msza św. o godz. 15, której będzie przewodniczył bp Piotr Turzyński.

Już po raz ósmy w Radomiu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem przewodnim tegorocznego marszu są słowa: "Szczęśliwa rodzina - szczęśliwe dzieci".

- Organizując Marsze dla Życia i Rodziny, chcemy dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Są one też manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych, a także okazją do spotkania osób, które wyrażają te same poglądy. Chcemy pokazać, że w szczęśliwej rodzinie wzrastają szczęśliwe dzieci - mówi Małgorzata Górka, koordynator marszu.

Marsz poprzedzi Msza św. sprawowana o godz. 15 w kościele św. Jana (ul. Rwańska). Korowód wyruszy o godz. 16 spod kościoła farnego. Jego uczestnicy przejdą ulicami Rwańską i Żeromskiego na plac Konstytucji 3 Maja. Tam od godz. 17 będą zabawy i konkursy rodzinne. Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci. O 17.30 wystąpi zespół księży "Jak najbardziej". O 18.30 nastąpi ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego, które zorganizowało Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, i wręczenie nagród laureatom.

- Zapraszamy całe rodziny: dziadków, babcie, rodziców z dziećmi. Zapraszamy wszystkie organizacje, stowarzyszenia, ruchy prorodzinne. Przyjdźcie, aby cieszyć się razem z nami. Niech to będzie wielkie święto naszych rodzin, pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. Będzie to marsz o charakterze rodzinnym, bez akcentów politycznych, bez agresji i zbędnych emocji - zachęca do udziału M. Górka.

Tegoroczny marsz tworzy wiele organizacji i stowarzyszeń, które na co dzień wspierają rodziny: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Bractwo Kurkowe św. Sebastiana w Radomiu, Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Radomskiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy, Domowy Kościół - rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie, Prawica Rzeczpospolitej, Radomskie Rady Rycerzy Kolumba, Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezji Radomskiej, Stowarzyszenie Solidarność Polskich Rodzin, Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa, Szkoła Nowej Ewangelizacji Świętego Dobrego Łotra.

Patronat honorowy objęli: bp Henryk Tomasik, Kinga Bogusz, przewodnicząca Rady Miejskiej, oraz europoseł Marek Jurek.

Na zakończenie zagra zespół księży "Jak najbardziej".   Na zakończenie zagra zespół księży "Jak najbardziej".
Marta Deka /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama