Nowy numer 46/2019 Archiwum

Nie żyje ks. kan. Czesław Kołtunowicz

Kapłan zmarł w wieku 84 lat. W ostatnich latach był mieszkańcem Domu Księży Seniorów.

Urodził się 18 czerwca 1935 r. w Gołosze. Święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1958 roku. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Klwów, Krępa Kościelna, Iłża, Ostrowiec Świętokrzyski - św. Michała, Starachowice - Świętej Trójcy, Skarżysko-Kamienna - NSJ, Radom - św. Jana, Końskie - św. Mikołaja, Pionki - św. Barbary. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Dobieszyn, Wysoka, Radoszyce, Klwów. Od roku 2008 mieszkał w Domu Księży Seniorów.

Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na wtorek 11 czerwca. O 10.00 Msza św. w przyseminaryjnym kościele Chrystusa Kapłana i o 13.00 w Radzanowie. Po Eucharystii pogrzeb na miejscowym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • kapiw
    08.06.2019 12:19
    Z kroniki parafialnej: W 1971r. mieszkańcy Nieświnia i okolicznych wiosek skierowali prośbę o pozwolenie na budowę kościoła do premiera popierając ją setkami podpisów. Od 1972r. w Nieświniu na stałe zamieszkał ks. Czesław Kołtunowicz. Następnie od 1973r. za pozwoleniem kurii biskupiej w Sandomierzu rozpoczęto prowadzenie ksiąg parafialnych w Fidorze Nieświniu. W tym okresie stale ponawiano prośby do władz wojewódzkich o pozwolenie na budowę kościoła.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama