Nowy numer 46/2019 Archiwum

Zaproszenie na Festival Body

To kolejna odsłona imprezy, na którą zaprasza Strefa JPII z Szydłowca.

Festival Body odbędzie się po raz trzeci na szydłowieckim Rynku Wielkim późnym popołudniem, 20 czerwca, w Boże Ciało. Gościem specjalnym będzie aktorka Małgorzata Kożuchowska, która opowie o swoim życiu w kontekście tegorocznego hasła festiwalu "Oto ja!".

Obecnego na konferencji prasowej bp. Piotra Turzyńskiego cieszy rosnąca popularność koncertów uwielbienia, które w Boże Ciało - oprócz Szydłowca - odbędą się w Drzewicy i w parafii ojców franciszkanów w Skarżysku-Kamiennej. - To, oprócz tradycyjnych procesji, ciekawa forma rodzinnego świętowania tego dnia. Cieszę się, że jedno z takich wydarzeń odbędzie się w Szydłowcu. Być chrześcijaninem w świecie oznacza radość. Spotkanie będzie miało charakter ewangelizacyjny. Miejscem koncertu, co trzeba podkreślić, będzie urokliwy szydłowiecki rynek z ratuszem i kolegiatą - mówi ksiądz biskup.

Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JPII, zapowiada, że na imprezie zagra zespół "iGramy z Pokusą", który ewangelizuje w góralskich rytmach. Obecni będą bp Piotr Turzyński i szydłowiecki rodak abp Wacław Depo. - Od dłuższego czasu pojawiały się sugestie, że brakuje w diecezji radomskiej takiego wydarzenia, jak rzeszowski koncert "Jednego Serca Jednego Ducha". W tym roku będą tańce lednickie. Zaczynamy o 18.30 procesją. Zapraszamy ministrantów z kadzielnicami. Będziemy się modlić za nasze babcie, mamy, siostry, a szczególnie o dar powołań do zakonów żeńskich - powiedział prezes i przypomniał, że Festiwal Body powstał po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie: - Festival powstał jako zadanie domowe młodych po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Postanowiliśmy, że to zadanie, które dał nam papież Franciszek, musimy wypełnić także w naszych parafiach, środowiskach i naszej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama