Nowy numer 2/2021 Archiwum

Piesza pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa

W tym roku już po raz 30. wyruszy Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Pątnikom towarzyszyć będzie hasło "Młodzi, trzeźwi i wolni".

Pielgrzymka trwa 6 dni. Rozpocznie ją Msza św. pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika 25 czerwca o godz. 9 w katedrze Opieki NMP w Radomiu.

- Do udziału w pielgrzymce serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież, wszystkich, którzy pragną modlić się i ofiarować swój trud w intencji trzeźwości polskich rodzin, zwłaszcza młodego pokolenia Polaków. Im więcej nas będzie, tym więcej osób będzie się modliło w tej intencji - mówi ks. Krzysztof Bochniak, który w tym roku został dyrektorem pielgrzymki. Na trasie pomagać mu będą ks. Paweł Lamparski, kapelan więzienny, ks. Paweł Męcina z parafii w Jastrzębiu oraz 8 alumnów.

Pątnicy pokonają około 120 km. Będą uczestniczyć w codziennej Mszy św., nabożeństwach wieczornych, będą słuchać konferencji i dzielić się świadectwem życia. Nie zabraknie też radości i wspólnej zabawy.

Na pielgrzymce będzie wielu gości, którzy podejmą temat związany z trzeźwością, m.in. psycholog ks. Marek Dziewiecki, ks. Mirosław Kszczot, diecezjalny duszpasterz trzeźwości, ks. Konrad Wójcik, diecezjalny duszpasterz zdrowia, i poprzedni dyrektor pielgrzymki, ks. Daniel Glibowski, który zajmuje się duszpasterstwem bezdomnych, oraz ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. - To jest charakterystyczne dla tej pielgrzymki, że zapraszani są duszpasterze związani z pracą z młodymi i z ludźmi, którzy są uzależnieni - wyjaśnia ks. Bochniak.

Pielgrzymka zakończy się w Niepokalanowie 30 czerwca Mszą św. w intencji trzeźwości. Jest możliwość powrotu do Radomia autokarem.

Zapisy na maila: radom.niepokalanow@gmail.com; w dniu wyjścia pielgrzymki przed katedrą od godz. 8.

Koszt pielgrzymki - 35 zł.

Szczegóły na fanpage'u Pielgrzymki Pieszej Radom-Niepokalanów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama