Nowy numer 46/2019 Archiwum

Pogrzeb kapłana

W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Henryk Kołodziejczyk.

Urodził się 14 lipca 1939 r. w Gorzałkowie (dziś część Opoczna). Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 1964 roku. Pracował jako wikariusz w parafiach: Magnuszew, Łagów Opatowski, Jastrząb, Garbatka, Skarżysko-Kamienna - NSJ, Radom - MB Miłosierdzia, Ostrowiec Świętokrzyski - św. Michała. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach Wojciechowice oraz Skrzynno. Po przejściu na emeryturę w 2014 roku zamieszkał jako rezydent przy parafii św. Szczepana w Skrzynnie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w sobotę 15 czerwca o 10.00 w kościele pw. św. Szczepana w Skrzynnie. Następnie przewiezienie ciała do Opoczna, gdzie o 12.30 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa w kolegiacie św. Bartłomieja. Po Mszy św. odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz parafialny.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • gosc765543
    14.06.2019 19:43
    szkoda tylko że nowy ksiądz nie był miły i nie pozwolił zostać KS.Henrykowi na emeryturze na plebanii 😔😔😔 chociaż tyle dla niej zrobił
    doceń 16
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama