Nowy numer 43/2020 Archiwum

Radom. Spotkanie z ks. Markiem Dziewieckim

Konferencji wysłuchali ci, dla których przyszłość młodego człowieka jest bardzo ważna.

Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie zaprosiła do Klubu Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” przy ul. Chrobrego w Radomiu na spotkanie z ks. Markiem Dziewieckim, pedagogiem, psychologiem, autorem wielu książek. Prelegent mówił na temat: „Rodzina, szkoła i »edukacyjne« standardy WHO, czyli dylematy rodziców i pedagogów”. Zaproszenie zostało skierowane do nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich, którym drogie jest dobro dzieci i młodzieży.

- Dzisiaj spotkali się ludzie, dla których przyszłość młodego człowieka jest bardzo ważna. To pierwsze spotkanie, które organizują „Arka” i Diakonia Społeczna Domowego Kościoła. Mamy nadzieję, że te spotkania będą cykliczne, a będziemy pochylać się nad problemem wychowania młodego pokolenia, by uświadamiać pewne zagrożenia, jakie mogą pojawić się w procesie wychowania. Spotkania są otwarte dla wszystkich - powiedział ks. Krzysztof Bochniak, z zarządu Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”, wikariusz z parafii pw. św. Wacława w Radomiu.

Prelegent ks. M. Dziewiecki podkreślał, że dobry rodzic, dobrzy dziadkowie, nauczyciele czy wychowawcy to dobroczyńcy ludzkości. Oni nie tylko wychowują, ale też potrafią bronić swoich wychowanków przed nimi samymi - ich słabościami, bezmyślnością. - Ale dobry wychowawca to ktoś, kto odnosi wielkie sukcesy również w wychowywaniu samego siebie. Innym możemy tylko pomagać, żeby się rozwijali - mówił ksiądz. Jak zaznaczył, nie jesteśmy jednak odpowiedzialni za to, czy nasi bliscy, czy inni, skorzystają z naszej pomocy.

Omawiając działalność środowisk LGBT+ powiedział m.in.: - Mniejszości seksualne maskują prawdę o sobie i próbują wprowadzić w przestrzeń publiczną miłość do patologii. Co więcej, próbują wciągnąć w to dzieci już od przedszkola. Większość ludzi w Polsce nie ma świadomości, jakie mamy zagrożenie. Celem środowiska LGBT jest doprowadzenie do takiej sytuacji, w której młodzież i dorośli staną się niepłodnymi erotomanami.

Wśród uczestników spotkania byli Maria i Bogdan Łęccy z Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. - Temat jest gorący, więc chętnie przyjęliśmy zaproszenie. To bardzo ciekawe spotkanie, tym bardziej że prowadzone przez fachowca znanego w całej Polsce. Ks. Marek nazywa zawsze rzeczy po imieniu i uważam, że jest ekspertem w wielu dziedzinach i chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Widzi więcej niż zwyczajny człowiek, który często nie zdaje sobie sprawy z tego, co się dzieje wokół, a tu, na tym spotkaniu, mamy okazję posłuchać, jak to wygląda „od podszewki”, i uwrażliwić się na to, co się dzieje - powiedziała pani Maria.

 - Problemy poruszane na tej konferencji są nam znane, bo żywo się tym interesujemy. To coś bardzo aktualnego i tak jak ks. Dziewiecki powiedział, jest to śmiertelne zagrożenie dla naszej ojczyzny i dla młodych ludzi. Sposób przestawienia przez prelegenta tych spraw - tak zwięzły i precyzyjny - jest wspaniały i każdy rodzic, każdy, kto troszczy się o przyszłość Polski, powinien takiej konferencji wysłuchać - dodał pan Bogdan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama