Nowy numer 3/2021 Archiwum

Diakonia Muzyczna nagrała teledysk

Już po raz trzeci oazowicze brali udział w ogólnopolskim konkursie na Piosenkę Roku Oazy Żywego Kościoła. Za utwór "Wyswobodzeni ku wolności" zdobyli wyróżnienie.

Był to konkurs na wyłonienie piosenki na rok formacyjny 2019/2020. Słowa zgłaszanych do niego utworów miały skupiać się wokół hasła "Wolni i wyzwalający". Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej zgłosiła piosenkę "Wyswobodzeni ku wolności". Utwór zdobył wyróżnienie. Oazowicze nagrali teledysk do tej piosenki. Można go obejrzeć na stronie radomskiej oazy, Facebooku czy oazowym YouTube.

Muzykę i słowa napisał animator Piotr Kołodziejczyk. Tekst piosenki oparł na teorii wyzwolenia ks. Franciszka Blachnickiego i fragmentach Pisma Świętego mówiących o wolności.

- Bardzo mi się spodobały słowa ks. Blachnickiego, że my musimy się sami najpierw wyzwolić, by potem móc innych wyzwalać. W refrenie są słowa mówiące o tym, że my jesteśmy wyswobodzeni ku wolności przez Chrystusa, ale my też tę wolność otrzymaliśmy od Niego i dzięki temu możemy wyzwalać - mówi Piotr.

Wyróżniona piosenka będzie śpiewana przez naszych oazowiczów podczas tegorocznych rekolekcji wakacyjnych czy na dniu wspólnoty.

- Ta piosenka będzie aktualna tak naprawdę każdego roku, gdy będzie podejmowany temat wolności. Na dniu wspólnoty jest tzw. godzina odpowiedzialności, podczas której ludzie podejmują Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. Mam nadzieję, że w kolejnych latach ta piosenka będzie wykonywana podczas tej godziny - wyjaśnia animator.

Piotr Kołodziejczyk pochodzi z Kraśnicy koło Opoczna. Do Ruchu Światło-Życie należy od 4. roku życia. Wtedy pierwszy raz pojechał z rodzicami na oazę rodzin. Od 2007 r. jeździ już sam na oazy młodzieżowe. Od 2012 r. jest animatorem muzycznym. Przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję animatora odpowiedzialnego Diakonii Muzycznej. Jest ratownikiem medycznym, pracuje w szpitalu, studiuje też pielęgniarstwo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama