Nowy numer 46/2019 Archiwum

Przepraszamy za akty profanacji

W kościołach i kaplicach czytany był komunikat bp. Henryka Tomasika i śpiewano suplikacje „Święty Boże, Święty mocny”.

Zapowiadając modlitwę wynagradzającą, ordynariusz radomski mówił na antenie Radia Plus Radom: – Bolejemy nad każdym faktem profanowania sacrum. Protestujemy przeciwko takiej formie traktowania rzeczy świętych. To również element ataku na Kościół. W wielu mediach można dostrzec zasadę „o Kościele źle albo nic”.

Polacy są cierpliwi i wyrozumiali wobec ludzi błądzących, ale nie oznacza to, że mamy aprobować zło i świętokradztwo. Bardzo proszę, abyśmy włączyli się w to wynagrodzenie i byśmy do niego dołączyli wynagrodzenie nasze, osobiste, poprzez modlitwę – na przykład różańcową. Ofiarujmy to wszystko Bogu. Nie podejmujemy żadnych sądów czy decyzji potępiających tych ludzi, ale chcemy powiedzieć, że nie zgadzamy się z taką formą traktowania rzeczy świętych. Modlimy się za te osoby. Tak jak prosił biskup radomski, we wszystkich parafiach diecezji odbyły się nabożeństwa przebłagalne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama