GN 46/2019 Archiwum

Ksiądz Dziewiecki o LGBT

Zaproszenie zostało skierowane do nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich, którym drogie jest dobro dzieci i młodzieży.

Diakonia Społeczna Domowego Kościoła zaprosiła do Klubu Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” przy ul. Chrobrego w Radomiu na spotkanie z ks. Markiem Dziewieckim, pedagogiem, psychologiem, autorem wielu książek. Prelegent mówił na temat: „Rodzina, szkoła i »edukacyjne« standardy WHO, czyli dylematy rodziców i pedagogów”. Prelegent mówił, że dobry rodzic, dobrzy dziadkowie, nauczyciele czy wychowawcy to dobroczyńcy ludzkości. Oni nie tylko wychowują, ale też potrafią bronić swoich wychowanków przed nimi samymi – ich słabościami, bezmyślnością.

– Ale dobry wychowawca to ktoś, kto odnosi wielkie sukcesy również w wychowywaniu samego siebie. Innym możemy tylko pomagać, żeby się rozwijali – podkreślił ksiądz. Jak zaznaczył, nie jesteśmy jednak odpowiedzialni za to, czy nasi bliscy lub inni skorzystają z naszej pomocy. Omawiając działalność środowisk LGBT+, powiedział m.in.: – Mniejszości seksualne maskują prawdę o sobie i próbują wprowadzić w przestrzeń publiczną miłość do patologii. Co więcej, próbują wciągnąć w to dzieci już od przedszkola. Większość ludzi w Polsce nie ma świadomości, jakie mamy zagrożenie.

Wśród uczestników spotkania byli Maria i Bogdan Łęccy z Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło–Życie. – Temat jest gorący, więc chętnie przyjęliśmy zaproszenie. To bardzo ciekawe spotkanie, tym bardziej że prowadzone przez fachowca znanego w całej Polsce. Ksiądz widzi więcej niż zwyczajny człowiek, który często nie zdaje sobie sprawy z tego, co się dzieje wokół, a tu, na tym spotkaniu, mamy okazję posłuchać, jak to wygląda od podszewki i uwrażliwić się na to, co się dzieje – powiedziała pani Maria.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama