Nowy numer 43/2020 Archiwum

Miłość zawsze przynagla

Wszystko jest tak cudowne. W Muzeum Wsi Radomskiej odbyły się Diecezjalne Dni Młodych. Pierwsze w formule trzydniowego pobytu z noclegami w namiotach.

W DDM wzięło udział około tysiąca młodych z wielu miejsc diecezji. Opiekowała się nimi grupa 80 osób, w tym 32 księży. W nieco spartańskich warunkach, ale blisko przyrody młodzi mogli spotkać się ze sobą, stworzyć atmosferę jedności i radości, a obok tego modlitwy. I to zapewne ten kontekst piękna stworzenia skłonił bp. Piotra Turzyńskiego do tej refleksji: – Czy widzieliście kiedyś, jak kot chodzi po płocie, z jaką gracją zachowuje równowagę? A widzieliście kiedyś konia w galopie albo jak przeskakuje przeszkody? Czy podziwialiście kiedyś motyla, jak bardzo jest delikatny, kolorowy, piękny? Kto im wgrał taki program, że one to potrafią i takie są? Jest jakaś mądrość we wszechświecie. To wszystko, na co patrzymy, jest tak cudowne i krzyczy do nas: Jest Bóg! Stworzył nas Bóg!

Dla uczestników przygotowano ponad 20 warsztatów tematycznych, od fotografii i śpiewu, po kurs pierwszej pomocy i samoobrony. O posiłki zadbały m.in. koła gospodyń wiejskich. Z koncertami wystąpili: Good God, Łukasz „Wieczny” Wieczorek, Full Power Spirit, Tau, zespoły ludowe, zespół księży Jak Najbardziej i na zakończenie, podczas festynu rodzinnego, Arka Noego.

Nie zabrakło świadectw ciekawych ludzi i ważnych do zapamiętania przekazów. Jeden z nich zostawił bp Henryk Tomasik, który, nawiązując do słów św. Pawła, powiedział: – „Miłość Chrystusa przynagla nas”, bo miłość zawsze przynagla. Przynagla miłość matki, narzeczonej i narzeczonego. A szczególną miłością jest miłość Chrystusa. Ona stała się tak delikatna jak Dzieciątko w Betlejem, tak mądra jak Nauczyciel z Nazaretu, tak ofiarna jak wiszący na krzyżu i tak potężna jak Zmartwychwstały. I ta miłość przynagla nas do odpowiedzi. Na miłość odpowiada się miłością.

W przygotowania i przebieg spotkania zaangażowało się wiele osób i organizacji. Im wszystkim dziękował ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i główny organizator imprezy.

Podziękowania i galerie na: radom.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama