Nowy numer 41/2019 Archiwum

Klasyka, jazz, folk - muzyka Moniuszki w skansenie

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza w podróż po twórczości Stanisława Moniuszki. Koncerty odbędą się z okazji 200. urodzin artysty i Roku Moniuszkowskiego.

Pierwszy koncert z cyklu "3 x Moniuszko" odbędzie się 30 czerwca. Tego dnia spotkać będzie można się z twórczością Stanisława Moniuszki w aż trzech odsłonach i aranżacjach. 

O 14.30 w amfiteatrze MWR będzie można wysłuchać utworów Moniuszki w wykonaniu klasycznym. "Moniuszko - pieśni, duety i ballady" - to koncert utworów na głos i fortepian Stanisława Moniuszki. Pięciu śpiewaków, studentów i absolwentów Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, wykona pieśni bardzo popularne oraz te już zapomniane. Pomysłodawczynią i koordynatorem projektu jest pianistka Jolanta Pszczółkowska-Pawlik.

Moniuszko na folkowo rozpocznie się o 16.00 przed dworem z Pieczysk. W tej części sylwetkę kompozytora przybliżą członkowie Radomskiej Grupy Opowiadaczy. Poprowadzą oni również warsztaty plastyczne i instrumentalne.

Utwory Moniuszki w aranżacjach folkowych zagra zespół VIKLINOVA, który tworzy własne kompozycje, odwołujące się do tradycyjnej muzyki wokalnej i instrumentalnej z różnych części Polski. Zespół tworzą: Patryk Walczak - akordeon, Patrycja Napierała - instrumenty perkusyjne, Jacek Mazurkiewicz - kontrabas, Karolina Matuszkiewicz - śpiew, fidele kolanowe, skrzypce.

Utworów Moniuszki w aranżacjach jazzowych będzie można wysłuchać w amfiteatrze radomskiego skansenu od 18.00. Z koncertem "Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz" wystąpi "Włodek Pawlik Trio". Włodek Pawlik to światowej sławy polski pianista jazzowy, kompozytor, laureat Grammy. Zespół wykona najsłynniejsze pieśni i arie Moniuszki.

Kolejne koncerty z cyklu "3 x Moniuszko" odbędą się 18 sierpnia i 15 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL