Nowy numer 41/2019 Archiwum

Jedlnia-Letnisko. Dyplomy i błogosławieństwo dla uczniów-studentów

Zakończył się rok formacji w Uniwersytecie Biblijnym dla Dzieci.

W Jedlni-Letnisku uroczyste zakończenie zajęć Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci rozpoczęło się Mszą św. Przewodniczył jej ks. Jacek Kucharski, rektor dziecięcej uczelni i moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej.

W uroczystości wzięli udział: wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski, dyrektorki szkół, w których funkcjonuje dziecięca uczelnia - Katarzyna Gruszka i Elżbieta Sobieraj - oraz wykładowcy - ks. Michał Faryna, Lidia Szymańska, Agnieszka Machnio, Monika Gumińska i s. Bożena Molednowska. Obecni byli również wszyscy studenci-uczniowie z czterech parafii i szkół, w których działa uniwersytet: z Radomia, Szydłowca i Jedlni-Letniska.

Zebranych w świątyni powitał proboszcz ks. kan. Andrzej Margas. Po zakończonej Eucharystii młodzi studenci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nagrody ufundował wójt P. Leśnowolski.

Dalsza część spotkania odbywała się w Domu Parafialnym. Po poczęstunku uczniowie-studenci ich rodzice i wykładowcy wysłuchali i włączyli się w animację muzyczną, przygotowaną przez alumnów WSD w Radomiu, związanych z Kleryckim Kołem Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej Krystiana Korbę i Szymona Tarkę. Spotkanie zakończyło się modlitwą, a błogosławieństwa uniwersyteckiej wspólnocie na czas wakacji udzielił  ks. Kucharski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL