To zadanie postawili sobie podopieczni Centrum Nauki i Zabawy Bajka, jednostki Caritas Diecezji Radomskiej.
Dziecięca Pracownia Architektoniczna w "Bajce" rozpoczyna letnie warsztaty.
- Finalnym efektem warsztatów będzie wydrukowana mini makieta miasta, złożona z elementów zaprojektowanych przez uczestników zajęć. W trwających łącznie 45 godzin warsztatach, udział weźmie 24 podopiecznych "Bajki" w wieku 9-14 lat. Inicjatywa znalazła uznanie klientów Tesco, którzy w głosowaniu w ramach konkursu "Decydujesz Pomagamy" przyznali Stowarzyszeniu Latorośl grant na realizację inicjatywy w wysokości 5 tys. zł - mówi Paulina Zalewska, z Centrum Nauki i Zabawy Bajka oraz Stowarzyszenia Latorośl.
Dziecięca Pracownia Architektoniczna to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Latorośl oraz Centrum Nauki i Zabawy "Bajka" w Radomiu.
- Staramy się stopniowo wprowadzić dzieci uczestniczące w zajęciach w fascynujący świat modelowania i druku 3D. Dzięki edukacyjnym aplikacjom firmy Autodesk, światowego producenta oprogramowania z zakresu projektowania 3D, dzieci stawiają pierwsze kroki w projektowaniu 3D, modelując swoje proste trójwymiarowe obiekty. Następnie przygotowane projekty wykonujemy na drukarkach 3D, dzięki czemu dzieci uczestniczą w pełnym procesie tworzenia: od projektu, przez druk, aż do finalnego produktu. Dzieci są otwarte na nowe wyzwania w zakresie modelowania 3D oraz programowania, a dzięki aplikacjom edukacyjnym, wprowadzenie w świat nowych technologii jest dziś naprawdę proste i sprawia mnóstwo frajdy. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie, uda nam się zaszczepić w dzieciach zajawkę do modelowania i druku 3D - wyjaśnia Philipp Zalewski ze Stowarzyszenia Latorośl, instruktor modelowania i druku 3D.