Nowy numer 47/2019 Archiwum

Nie są nam obojętni

W kaplicy radomskiego Duszpasterstwa Akademickiego modlono się w intencji księży.

Modlitwa była transmitowana na żywo na fanpage’u Młodzi Radom. Inicjatorką akcji „1000 Koronek za kapłanów” jest Otylia Sałek z Rady Młodzieżowej Diecezji Radomskiej i fundacji Młodzi Radom. – Najpierw przyszła mi do głowy myśl, by zorganizować wspólną modlitwę za wszystkich kapłanów. Chodziło tu także o to, by wszyscy księża mieli świadomość, że my, świeccy, modlimy się za nich. Poza tym nie jest nam obojętne, czy księża, których znamy, będą nimi za 5 czy 7 lat i jakimi będą kapłanami – mówi Otylia.

W kaplicy było jedynie kilka osób, a Najświętszy Sakrament wystawił ks. Michał Michnicki, wikariusz parafii św. Jadwigi (to na jej terenie jest siedziba DA). Ale transmisja na żywo pokazywała na ekranie smartfona, że w akcji biorą udział inni. – Gdy zaproszenie pojawiło się na naszym fanpage’u, jako pierwszy odezwał się pochodzący z naszej diecezji misjonarz na Madagaskarze. Był także pan ze Sztokholmu oraz wielu ludzi, na przykład z Lublina czy Bielska-Białej. Zgłaszali się także nasi diecezjanie spoza Radomia – wyjaśnia O. Sałek.

W modlitwie wzięli udział państwo Katarzyna i Tomasz Gęsiakowie, którzy przyjechali z centrum Radomia z córeczką Weroniką. Są parafianami w katedrze. – O tym spotkaniu dowiedziałam się od koleżanki z liceum. Pomyślałam, że na gruncie ostatnich wydarzeń związanych z Kościołem i aktywności ruchów antykościelnych nasza obecność jest konieczna. Mąż zgodził się natychmiast i jesteśmy – mówi pani Katarzyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama